WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Pierwsza rocznica śmierci Jana Kulczyka. Kalisz i Woźniak-Starak modlili się za zmarłego [ZDJĘCIA]

Pierwsza rocznica śmierci Jana Kulczyka. Kalisz i Woźniak-Starak modlili się za zmarłego [ZDJĘCIA]

29.07.2016, godz. 12:07
MSZA ZA KULCZYKA.
foto: Super Express

Rok temu zmarł Jan Kulczyk. Biznesmen i najbogatszy człowiek w Polsce zmarł 29 lipca 2015. Bogacz zmarł w wiedeńskiej klinice. Pogrzeb przedsiębiorcy był niezwykłym wydarzeniem. Miliardera żegnali ludzie polityki, biznesu i gwiazdy. Wszyscy mówili zgodnie: był człowiekiem wyjątkowy, wspierał kulturę i sztukę. Dziś w pierwszą rocznicę śmierci Kulczyka w Warszawie została odprawiona msza w intencji zmarłego.

Jan Kulczyk nie żyje, ta wiadomość, która pojawiła się w mediach równo rok temu, była szokiem. Oto zmarł najbogatszy człowiek w Polsce. Od razu zaczęły pojawiać się pytania o przyczynę śmierci bogacza. Najpierw pojawiły się informacje, że przyczyną śmierci były powikłania po zabiegu kardiologicznym, później mówiono, że chodziło o powikłania po operacji związanej z "męskimi problemami". Ale nie wszystkich przekonały takie informacje. Po śmierci Kulczyka jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać teorie spiskowe o przyczynach zgonu. Niektórzy zaś sugerują, że Kulczyk wcale nie umarł:-  Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, Jan Kulczyk. Imperia wielu innych postkomunistycznych bonzów- mówił niedawno jeden z ministrów.

Pogrzeb Kulczyka był wyjątkowym wydarzeniem. Msza, na której zebrali się bliscy, znajomi i przyjaciele zmarłego, a także ludzie polityki, biznesu i gwiazdy miała bardzo uroczysty charakter. Nie sposób nie wspomnieć o wzruszających przemówieniach. Najbardziej poruszające były słowa Dominiki Kulczyk, córki zmarłego. Tatku, gdzie jesteś, jesteś tu? Bo płaczemy, mówiła łamiącym się głosem Dominika Kulczyk, która po śmierci ojca wraz z bratem Sebastianem odziedziczyła jego fortunę. Miliarder został pochowany na poznańskim cmentarzu Jeżyckim w rodzinnym grobowcu obok swojego ojca.

Dzieci, była żona, Ryszard Kalisz i Piotr Woźniak-Starak - modlili się za Kulczyka

Rok od śmierci Jana Kulczyka rodzina i przyjaciele o nim pamiętają. W Warszawie odbyła się msza w intencji zmarłego w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Wśród osób, które przyszły pomodlić się za Jana Kulczyka byli: jego dzieci Dominika i Sebastian, była żona Grażyna Kulczyk, Piotr Woźniak-Starak, Ryszard Kalisz, aktorka Emilia Krakowska.

Sprawdź: Rokita DRWI z nadwagi papieża Franciszka i jego czułości dla prostytutek

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: