WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Pięta: Przed komisję ws. Amber Gold wezwany zostanie też syn Donalda Tuska

Pięta: Przed komisję ws. Amber Gold wezwany zostanie też syn Donalda Tuska

27.07.2016, godz. 13:04
STANISŁAW PIĘTA
foto: Super Express

We wrześniu ruszyć mają prace sejmowej komisji śledczej, której celem ma być wyjaśnienie afery Amber Gold. W skład komisji wejdzie kontrowersyjny poseł PiS, Stanisław Pięta. Do tej pory mówiło się, że przed komisję wezwany zostanie Donald Tusk. Tymczasem w rozmowie z "Gazetą Polską" Pięta zapowiedział, że nie ma żadnych wątpliwości, że przed komisję wezwany zostanie rownież syn byłego premiera, Michał Tusk.

 

Pięta w rozmowie jednoznacznie stwierdził, że trzeba zadać pytanie, czy zatrudnienie syna premiera mogło sprzyjać "wyjątkowej przychylności władzy dla interesów państwa P.". Jak dodał, wyjaśnić należy również, jak to było możliwe, że praca Michał Tuska w OLT Express "uchodziła uwadze służb specjalnych". Jak stwierdził: - Musimy ustalić, czy zatrudnienie syna Donalda Tuska przez OLT Express nie miało wpływu na zachowanie instytucji państwowych, które powinny działać ze szczególną starannością w sprawie tego typu przedsięwzięć gospodarczych. Musimy wiedzieć, czy dochodziło do nacisków na nie, czy też nie.

Dla Pięty oczywistym jest również konieczność przesłuchania samego Donalda Tuska. Jednocześnie  zaznaczył jednak, że komisja śledcza nie będzie zajmowała się "działalnością polityczną, politycznym krytykowaniem ówczesnych decyzji czy posunięć premiera Tuska i innych urzędników państwowych". Jak ironicznie stwierdził: - Naprawdę nie ma żadnego zamysłu, by komisja zajmowała się walką z Platformą. Przecież to jest partia, która przechodzi obecnie swój zmierzch, miewa w sondażach poniżej 10% poparcia, więc walka z nią nie miałaby sensu.

Zobacz także: Kempa chciała zabrać papieża do krypty na Wawelu

 


Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: