WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Pietrzak tłumaczy, czemu nazwał wyborców PO GNIDAMI i kiedy OSZALAŁ Michnik

Pietrzak tłumaczy, czemu nazwał wyborców PO GNIDAMI i kiedy OSZALAŁ Michnik

23.08.2016, godz. 12:57
Jan Pietrzak
foto: © AKPA

Jan Pietrzak, satyryk, udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi "wSieci". Satyryk odpowiada na ostatnie zarzuty pod swoim adresem, które pojawiły się po jego występie w Klubie Ronina na antenie TVP Kultura. Określił tam wyborców Platformy Obywatelskiej mało wdzięcznymi epitetami "wszy, mend, gnid". Ponadto Pietrzak zarzuca Adamowi Michnikowi, że oszalał i wskazuje dokładny moment, kiedy to nastąpiło.

Jak wytłumaczył swoje określenie wyborców PO? Ano tak: - Przecież to były normalne żarty! Mówiłem, że trudno zrozumieć, kto wybrał Niesiołowskiego, i że pewnym wyjaśnieniem może być jego wykształcenie. Jest on, jak wiadomo, profesorem owadologii, więc jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki i inne owady. Dodałem, że to jest również jego elektorat, co zresztą świadczy o potędze polskiej demokracji. W tym nie ma nic wulgarnego. To są normalne polskie słowa.

Przy okazji tzw. "poprawności politycznej" Pietrzak uderzył w Adama Michnika, mówiąc: - Ktoś tym kieruje. U nas kieruje „Ga-ga-ga-ga-ga-gazeta”. Bardzo tego pilnuje. Mnie szczególnie. Gdy tylko gdzieś się wychylę ze swojej dziupli kabaretowej, natychmiast rzucają się na mnie z wściekłością. Chcą mi wmówić, że nie mam prawa się odezwać. To dotyka wszystkich, którzy myślą samodzielnie. Teraz mówią o mnie „pisowski”. Nie było PiS, ja byłem, na Boga! To raczej PiS się do mnie przyłączyło, a nie odwrotnie. Ja prowadzę kabaret dla całej wspólnoty śmiechu, zależy mi, żeby przychodzili także ludzie inaczej myślący. Nie pracuję w propagandzie, pracuję w kulturze. Na marginesie: dopóki Michnik przychodził na nasze występy, był innym człowiekiem. Gdy przestał na początku lat 90., to oszalał.

Internauta nie "łyknął" chyba tłumaczeń Pietrzaka:

 

 

Zobacz także: Cały Sejm za ustawą Kality

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: