WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PILNE! CBA weszło do Orlenu i KGHM!

PILNE! CBA weszło do Orlenu i KGHM!

27.09.2016, godz. 12:49
CBA
foto: EAST NEWS

RMF FM poinformowało, że do siedzib Orlenu i KGHM weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Co więcej, na ich "wtorkowej liście" znajdują się również: Lotos, Polska Grupa Zbrojeniowa i Grupa Azoty. Jest to efekt zapowiadanej kontroli w firmach, gdzie mogło dojść do nieprawidłowości. Warto również pamiętać, że każda z tych państwowych spółek to także kilkadziesiąt podmiotów zależnych, spółek-córek.Agenci mają głównie prześwietlać dokumenty związane z usługami public relations, reklamowymi, marketingowymi i na usługi doradcze. Część materiałów powinna być przygotowana, ponieważ władze spółek wcześniej dostały informacje, co mają zebrać. Mimo to funkcjonariusze będą też mogli zabezpieczać materiały, o których wcześniej nie informowali.

 

 

Celem CBA jest m.in. ustalenie, jaki wykonawca, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wykonał na rzecz spółek różne usługi. Agenci będą mieli również możliwość rozpytywać różnych pracowników o kulisy podpisywania umów. Według RMF FM kontrola została wszczęta po sygnałach nie tylko o korupcji, ale i niegospodarności.

Kontrola obejmować ma okres od 1 grudnia 2015 roku i może potrwać dwa miesiące (zaś) analiza zabezpieczonych dokumentów o wiele dłużej.

Zobacz także: Macierewicz SIĘ UGIĄŁ w sprawie apelu smoleńskiego

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: