WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PiS chce przejąć NIK i jeszcze mocniej uderzyć w Tuska

PiS chce przejąć NIK i jeszcze mocniej uderzyć w Tuska

22.08.2016, godz. 13:03
Jarosław Kaczyński
foto: Archiwum

Poniedziałkowa "Rzeczpospolita" zdradza, że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna szykować się już do przejęcia kolejnej ważnej instytucji, jaką jest Najwyższa Izba Kontroli. Ma to być jeden z elementów dalszego uderzania w rządy Donalda Tuska. Jak sugeruje gazeta, rządząca partia nie zamierza rezygnować z kontrowersyjnych metod, planując m.in. wprowadzenie rządowych komisarzy w niektórych samorządach kontrolowanych przez PO.

 

Wysokie wyniki, jakie PiS osiąga w sondażach pomimo dotychczasowych posunięć (często kontrowersyjnych) sprawia, że partia nie zamierza zbaczać z obranej ścieżki. Według informacji dziennika trwają już przymiarki do przejęcia Najwyższej Izby Kontroli> Ponadto planuje się wprowadzenie rządowych komisarzy w niektórych samorządach kontrolowanych przez PO (jak np. Warszawa i kontrowersje z reprywatyzacjami). Jednocześnie ma ruszyć operacja uderzenia w Donalda Tuska gdy na początku września zaczną się prace sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. W PiS nikt szczególnie nie kryje, że Tusk oraz jego syn Michał mają być owej komisji głównymi klientami.

To nie koniec zarzutów względem Tuska. "Rzeczpospolita" donosi, że szefowie MON Antoni Macierewicz oraz MSZ Witold Waszczykowski zaprezentowali liderowi PiS dossier, które ma obciążać Tuska odpowiedzialnością za Smoleńsk, w tym jego rzekomą grę z Władimirem Putinem w sprawie podróży prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz także: Rusza konkurs na stanowisko prezesa TVP! ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: