WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PiS podąża śladem PO: MILIONY ZŁOTYCH przyznane na nagrody!

PiS podąża śladem PO: MILIONY ZŁOTYCH przyznane na nagrody!

25.10.2016, godz. 13:36
Beata Szydło ministrowie, rząd Szydło
foto: EAST NEWS

Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie krytykowało poprzednią koalicję rządzącą (PO-PSL) za wielomilionowe kwoty nagród, które sobie przyznawano. Partia Jarosława Kaczyńskiego miała zakończyć z tego typu praktykami. Tymczasem, jak donosi "Fakt", sytuacja praktycznie nie uległa zmianie. W ciągu pierwszego roku rządów PiS na nagrody za siebie przyznał ponad 70 milionów złotych. Warto nadmienić, że kwota ta może być znacząco większa, gdyż niektóre z ministerstw nie zdecydowały się udostępnić informacji o wysokości nagród, jakie zostały przyznane.

Jeszcze w 2014 roku Mariusz Błaszczak mówił: - W Polsce odbiera się rodzinom dzieci z powodu biedy, poziom życia rodaków jest coraz niższy, a rząd jak gdyby nigdy nic hojnie obdarowuje się nagrodami. Wtórował mu Ryszard Czarnecki, stwierdzając krótko, gdy zapytano go o nagrody w MSZ: - Pieniądze wyrzucone w błoto. Jak widać punkt widzenia zależy jednak od punktu siedzenia, ponieważ w pierwszym roku rządów PiS zostały przyznane nagrody i premie w takich wysokościach jak np. :

- Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: 2 714 300,71 zł
- Ministerstwo Sprawiedliwości: 3 525 980,07 zł
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: 23 500 000 zł (rekord)
- Ministerstwo Finansów: 15 123 877,01 zł
- Ministerstwo Obrony Narodowej: 5 041 767,18 zł
- Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: 5 716 079,44 zł

Łącznie na nagrody wydano 70 935 671, 96 zł. Jedynie w Agencji Nieruchomości Rolnych nie przyznawano nagród. Ponadto na takie pytanie zdecydowano się nie udzielić odpowiedzi w: Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w Kancelarii Sejmu.

Poprawa względem koalicji PO-PSL i ich pierwszego roku rządzenia 8 lat temu najprawdopodobniej jest, gdyż wówczas władza przyznała sobie rekordowe 122 mln zł. Jednak czy to o taką "dobrą zmianę" chodziło?

Zobacz także: Fundację byłego prezesa TK HOJNIE wspierał również m.in. Schetyna!


Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: