WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka PiS połączy siły z Nowoczesną, aby ostatecznie rozbić PO?!

PiS połączy siły z Nowoczesną, aby ostatecznie rozbić PO?!

25.07.2016, godz. 13:46
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna foto: Super Express

Poniedziałkowa "Rzeczpospolita" informuje, że głównym celem nowopowołanej sejmowej komisji śledczej ds Amber Gold ma być głównie rozbicie Platformy Obywatelskiej. Jak się sugeruje, PiS zrobiło wiele, aby PObyła przegrana już na starcie prac komisji śledczej, gdyż to partia rządząca będzie dysponować zdecydowaną większością (5 miejsc na 9). Co najciekawsze, pomóc w ataku na partię Grzegorza Schetyny ma... Nowoczesna.

 

W dziewięcioosobowej komisji PiS zarezerwował dla siebie 5 miejsc (mając 234 posłów), podczas gdy PO (134 posłów), Kukiz'15 (36 posłów), Nowoczesna (30 posłów) i PSL (16 posłów) mają mieć po jednym przedstawicielu. Ponadto większość ekipy PiS to "polityczni bulterierzy", na czele z zaufanym człowiekiem prezesa Kaczyńskiego Markiem Suskim i lubującym się w kontrowersjach Stanisławem Piętą.

Co więcej, skład komisj sugeruje, że PO może się obawiać ataku również ze strony Nowoczesnej. Ją reprezentować ma Witold Zembaczyński. Co ciekawe, to syn Ryszarda Zembaczyńskiego, prominentnego działacza Platformy, byłego wieloletniego prezydenta Opola z nadania tej partii. Gdy Zembaczyński senior w czasach prezydentury miał kłopoty z prawem, partia stanęła za nim murem. Tymczasem w minionym tygodniu wprawił on polityków PO we wściekłość, gdy podczas debaty nad powołaniem komisji śledczej Zembaczyński junior ich atakował i wykpiwał.

Według dziennikarzy "Rzeczpospolitej" komisja ya ma być tylko środkiem do celu: PiS chce roznieść w pył POi Donalda Tuska.  Partia Ryszarda Petru ma nie mieć nic przeciwko temu, licząc na przejęcie schedy po PO.

Zobacz także: Poseł do koleżanki z opozycji: "Niezła z ciebie dupeczka"

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: