WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka PiS robi CZYSTKI! Z posady wyleciała żona doradcy Komorowskiego

PiS robi CZYSTKI! Z posady wyleciała żona doradcy Komorowskiego

13.10.2016, godz. 11:10
prof. Roman Kuźniar
foto: SE/EAST NEWS

"Rzeczpospolita" ustaliła, że PiS zdecydował się na przeprowadzenie czystek i usuwanie "niepożądanych elementów" w kancelariach Sejmu i Senatu. Jedną z ofiar została żona Romana Kuźniara, który doradzał prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Straciła ona posadę dyrektora w Biurze Gospodarczo-Technicznym, które decyzją władz Sejmu zostało zlikwidowane. Opozycja jest zbulwersowana takimi poczynaniami partii rządzącej.

 
Biuro, którym zarządzała Danuta Kuźniar było odpowiedzialne w Sejmie za wszystkie remonty. Ponadto nadzorowało ono urządzenia elektryczne i zapewniało posłom obsługę transportową. Decyzją marszałka Marka Kuchcińskiego 1 października przestało istnieć, zaś podział jego zadań rozłożono między inne biura.

Danuta Kuźniar jest żoną Romana Kuźniara, który doradzał byłemu prezydentowi, zaś obecnie wielokrotnie krytykuje rządy Prawa i Sprawiedliwości (np. "Kaczyński wdraża leninowską doktrynę państwa i prawa"). Była zatrudniona w Sejmie od kilkunastu lat.  Jak twierdzi sejmowe biuro prasowe, poglądy jej męża nie miały nic wspólnego z jej dymisją. Jak poinformowano: - Zmiana statutu (...) jest związana z realizacją zaplanowanych zmian organizacyjnych mających na celu usprawnienie funkcjonowania Kancelarii Sejmu. Odmówiono natomiast odpowiedzi na pytanie, na jakie stanowisko została przeniesiona była dyrektorka. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że zobowiązała się przejść za kilka miesięcy na emeryturę, a do tego czasu będzie doradcą szefa Kancelarii Sejmu.

Sprawy nie zdecydowali się skomentować Kuźniarowie. Opozycja uważa jednak, że to zemsta. Krzysztof Brejza z PO ocenił surowo: - PiS eliminuje wszystkie osoby, których nazwiska kojarzą się z opozycją. Świadczy to o głębokim zacietrzewieniu.

Zobacz także: "Afera widelcowa" Kownackiego już w zagranicznych mediach

 
Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: