WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu? PiS w szoku.

Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu? PiS w szoku.

24.07.2017, godz. 18:54
POLITYCY NA NOWOGRODZKIEJ.
foto: PAPS

Te miny i słowa mówiły wszystko! Andrzej Duda (45 l.) decyzją o zawetowaniu dwóch ustaw kompletnie zaskoczył czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Niemal natychmiast naradę w siedzibie partii zwołał prezes PiS Jarosław Kaczyński (68 l.).

- Jestem zaskoczony, jestem rozczarowany - oto reakcja na decyzję Dudy wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego (49 l.). - Czujemy się zaskoczeni i rozszarpani tym wetowaniem przez prezydenta. Mamy nadzieję, że jeszcze zmieni zdanie - wyjawił w Sejmie poirytowany Ryszard Terlecki (68 l.), szef klubu PiS. Tak krótkie komentarze świadczą najlepiej o tym, że w PiS nikt nie spodziewał się prezydenckiego sprzeciwu wobec ustaw przygotowanych przez partię. Zaraz po konferencji Andrzeja Dudy na Nowogrodzkiej zorganizowano pilną naradę, na której pojawili się czołowi politycy partii. - Bez komentarza, proszę mnie przepuścić - rzucił do dziennikarzy Jarosław Kaczyński zanim zniknął za drzwiami. Widać było, że jest wściekły i z trudem powstrzymuje się, by nie wybuchnąć tak jak tydzień temu w Sejmie. Inni, jak premier Beata Szydło (54 l.) czy Antoni Macierewicz (69 l.) nie mieli nic do powiedzenia. Być może uznali, że zaskoczenie najlepiej zamaskować właśnie milczeniem.

Następnie w siedzibie PiS pojawili się koalicjanci: Zbigniew Ziobro (47 l.) i Jarosław Gowin (55 l.). Ewidentnego zaskoczenia nie krył zastępca Ziobry w resorcie Patryk Jaki (32 l.). - "Na co dzień spotykacie masę polityków, którzy mają buzie napchane patriotyzmem, mocnymi reformami, jednak jak przychodzi co do czego, jak trzeba podjąć trudne decyzje, wszyscy wymiękają" - skomentował na Facebooku. - "Nie wierzcie w te bzdury, że reforma jest potrzebna, ale >inna< - dodał. Z kolei młody poseł PiS Łukasz Rzepecki (25 l.) pochwalił prezydenta Dudę. - Udowodnił, iż jest prezydentem wszystkich Polaków - stwierdził. Oficjalnego stanowiska PiS na razie brak.

Wczoraj nieoficjalnie pojawiła się informacja, że partia rządząca będzie chciała zwołać w przyszłym tygodniu nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Być może znajdą sojuszników, by odrzucić weto prezydenta.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: