WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka PiS wybiera WŁADZE.Wiadomo, kto został wiceprezesem

PiS wybiera WŁADZE.Wiadomo, kto został wiceprezesem

11.09.2016, godz. 14:02
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński foto: Super Express

W niedzielę zebrała Rada Programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jej zadaniem bedzie wskazanie nowych wiceprezesów partii. Jarosław Kaczyński wskazał sześć nazwisk kandydatów. Wybrani zostaną też szefowie Komitetu Wykonawczego i nowi członkowie Komitetu Politycznego. Prawdopodobnie wiceszefami PiS mają zostać Błaszczak i Brudziński.

O kandydatach, jakich wskazał prezes Kaczyński poinformowała na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Beata Mazurek napisała, że Jarosław Kaczyński wskazał  na swoich zastępców: Beatę Szydło, Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego, Antoniego Macierewicza , Adama Lipińskiego, Mariusza Kamińskiego, do Rady Politycznej prezes zaproponował: Joachima Brudzińskiego na Szefa Komitetu Wykonawczego, zaś Piotra Glińskiego i Mateusza Morawieckiego jako kandydatów do Komitetu Politycznego PiS.

Już wiadomo, kim są wiceprezesi Prawa i Sprawwiedliwości. To Szydło, Błaszczak, Macierewicz, Kamiński, Lipiński, a szefem Komitetu Wykonawczego został Brudziński. Skarbnikiem została Teresa Schubert.

Kaczyński w czasie konferencji prasowej: - Mamy do czynienia z nowym kierownictwem, które jest jednak w dużej mierze kontynuacyjne.

Zapytany o Ujazdowskiego prezes PiS powiedział: - Można mieć w partii różne poglądy, ale w sprawach najwższej wagi poglądy muszą być jednolite.

 

Czytaj: Gmyz WYJAWIA: Zmienią się zarzuty za Smoleńsk

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: