WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PiS wyrzucił milion podpisów!

PiS wyrzucił milion podpisów!

22.07.2017, godz. 02:00
Referendum
foto: Super Express

Posłowie PiS po raz kolejny nie dotrzymują obietnicy. Tym razem oszukani mogą czuć się rodzice, uczniowie i nauczyciele, którym nie podoba się rządowa reforma edukacji.

Nie będzie bowiem referendum edukacyjnego. Posłowie partii rządzącej odrzucili wniosek o jego przeprowadzenie, ignorując 910 tys. podpisów złożonych w Sejmie 20 kwietnia.

- Czujemy się oszukani, bo wszystko wskazuje na to, że obietnice rządu, że będzie się wsłuchiwał w głos obywateli i respektował referenda, to była tylko kiełbasa wyborcza. Rząd przestraszył się wyniku tego plebiscytu, który byłby dla niego na pewno niekorzystny. Brak referendum to porażka polskiej szkoły, uczniów i nauczycieli - oburza się Sławomir Broniarz (59 l.), prezes ZNP.

Pomysłodawcy referendum do końca wierzyli, że na odwrócenie kontrowersyjnej reformy edukacji, która ma zacząć obowiązywać od września, nie jest jeszcze za późno. Jeszcze dzień wcześniej wydawało się to możliwe. Wtedy wniosek w sprawie referendum poparła sejmowa Komisji Ustawodawcza. Miało się ono odbyć 17 września.

Po decyzji Sejmu nie ma więc już odwrotu m.in. od likwidacji gimnazjów.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: