WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pitera nie wykonuje wyroków sądu

Pitera nie wykonuje wyroków sądu

13.09.2016, godz. 02:00
julia pitera
foto: EAST NEWS

Kiedyś stała na straży przestrzegania prawa, a teraz je sobie lekceważy! Europosłanka PO Julia Pitera (63 l.) z Platformy Obywatelskiej do dziś nie wykonała wyroków sądu z 2011 i 2012 roku. Nie widzi w tym problemu, bo - jak sama przyznała - "to jest nic przy tym, co robi PiS". - Wyroki sądów trzeba wykonywać - oburza się mecenas Lech Obara (66 l.).

Pierwszy wyrok zapadł w 2011 roku. Na jego mocy Pitera miała przeprosić Mariusza Kamińskiego (51 l.) za słowa o tym, że CBA ją podsłuchiwało i opóźniało zatrzymanie byłego ministra sportu Tomasza Lipca (45 l.). Miała także wpłacić 15 tys. zł na fundację "Pamiętamy". - Liczę na to, że będę ułaskawiona. (.) W formule przeprosin, której żąda pan Kamiński, jest to, co zostało umorzone. Bardzo trudno wykonać wyroki, które są de facto niewykonalne - tłumaczyła się Pitera. Europosłanka nie wykonała także wyroku z 2012 roku, który nakazał jej przeproszenie Prawa i Sprawiedliwości za to, że nazwała warszawskiego radnego pedofila członkiem PiS. - Jak patrzę na to, co wyrabia PiS w tej chwili z sądami, to właściwie myślę sobie, że ja nie wykonałam wyroków sądów, ale to jest nic przy tym, co robi PiS - powiedziała Pitera na antenie RMF FM.

- To są wyroki, które trzeba wykonać, tu nie ma mowy o żadnych ulgach dla polityków - oburza się mecenas Lech Obara. - Można wystąpić do sądu o zastępcze wykonanie wyroku na koszt pani Pitery. Nastąpi wtedy publikacja przeprosin, a komornik automatycznie ściągnie pieniądze z jej konta. Takie roszczenia się nie przedawniają - dodaje Obara.

Zobacz: Gwiazda "Smoleńska" DORABIA w biurze europosła PiS

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: