WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Plakat promujący Marsz Niepodległości 2016

Plakat promujący Marsz Niepodległości 2016

01.11.2016, godz. 09:14
Marsz Niepodległości
foto: Super Express

Plakat promujący Marsz Niepodległości 2016 jest już opublikowany w Internecie. To oficjalny plakat, który promuje tegoroczny Marsz Niepodległości. Twórcy plakatu chcieli, by wyrażał on polski patriotyzm i aby nawiązywał do polskiej historii oraz tradycji. Jak wygląda plakat Marszu Niepodległości 2016?

Plakat Marszu Niepodległości 2016 ma odzwierciedlać hasło tegorocznego Marszu, które brzmi "Polska bastionem Europy", a tym samym nawiązywać do historii Polski. Pod tym hasłem mają kryć się wyobrażenia narodowców, by Polska była bastionem cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej i zachodniej. Organizatorzy chcą, by Marsz Niepodległości wyraził to, że Polska jest przywiązana do tradycji, wiary, historii: - Tego wszystkiego co zbudowało nie tylko Polskę, ale cały nasz kontynent, a co dzisiaj jest tak niszczone - tłumaczył niedawno poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Dlatego też na plakacie tegorocznego Marszu Niepodległości widzimy na pierwszym planie postać kawalerzysty w zbroi jaką nosiła husaria, kawalerzysta jest wpisany w wielki, czarny krzyż, a w tle widać zdjęcia z poprzednich marszy z uczestnikami na tle palących się rac.

Marsz Niepodległości jest organizowany już od kilku lat i zawsze gromadzi wiele osób. Marsz Niepodległości 11 listopada odbywa się w Warszawie. W tym roku ruszy o godzinie 14.00, a miejscem zbiórki uczestników Marszu Niepodległości jest rondo Romana Dmowskiego. Stamtąd uczestnicy Marszu ruszą Alejami Jerozolimskimi, w kierunku mostu Poniatowskiego. Plakat jest udostępniamny na serwisach społeczniościowych.

Zobacz: Marsz Niepodległości 2016 TRASA. Którędy przejdą narodowcy?

Źródło: Michał Kozłowski
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: