WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Planował zamach na Kaczyńskiego? Do akcji wkracza ABW

Planował zamach na Kaczyńskiego? Do akcji wkracza ABW

17.06.2017, godz. 13:13
Jarosław Kaczyński w sejmie
foto: EAST NEWS

ABW zajęło się sprawą planu zamachu na prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, co sugerował jeden z internautów. Mężczyzna o swoich zamiarach napisał w mediach społecznościowych. Do zgładzenia Kaczyńskiego zachęcał też innych internautów

Planował zamach na Kaczyńskiego? Do takich wniosków można było dojść po przeczytaniu sugestywnych wpisów jednego z internautów. Mężczyzna miał zainspirować się artykułem „Newsweeka” opisującym rutynę dnia prezesa PiS. Zawarty w nim został plan pomieszczeń oraz rozłożenie kamer w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Nie zabrakło również wzmianki o zwyczajach Kaczyńskiego. Tekst miał pobudzić wyobraźnię internauty i pomóc mu ze szczegółami zaplanować zbrodnię.

– (Informacje z artykułu – przyp. red.) mogą stanowić cenne wskazówki, gdzie i jakie przeszkody napotkamy, zanim dotrzemy do gabinetu naczelnika państwa. Wszystko jest do pokonania, gdy opracuje się dobry plan – napisał mężczyzna w sieci.

I chociaż internauta nie nazwał wprost swojego planu "zamachem" to - według służb - oczywistym jest, że sugeruje on dokonanie mordu na Kaczyńskim. Wskazywać na to miały końcowe wiadomości internauty.

- Znamy przecież filmy pokazujące skuteczne wejścia do skarbców banków, strzeżonych w znacznie bardziej skomplikowany sposób. Wypada mi życzyć udanego wejścia, wykonania zadania i bezproblemowego zniknięcia. A co z łupem/nagrodą? Wdzięczność narodu! To nieprzeliczalne na pieniądze – napisał mężczyzna.

Internauta zaczął udostępniać swój wpis w różnych miejscach.

ABW bada sprawę "planowanego zamachu" na Kaczyńskiego

Jak informuje „Rzeczpospolita”, sprawą zajęło się już ABW, które słowa mężczyzny potraktowała jako rzeczywisty plan zamachu na Kaczyńskiego. – Działania służb są niejawne, ale nie mogą one bagatelizować takich sygnałów – przekazał dziennikarzowi „Rzeczpospolitej” informator ze środowiska służb specjalnych.

ZOBACZ: Wszystko, co musicie wiedzieć o prezesie, czyli 68 urodziny Kaczyńskiego

Jak informuje „Rzeczpospolita”, sprawą zajęło się już ABW, które słowa mężczyzny potraktowała jako rzeczywisty plan zamachu na Kaczyńskiego.

Działania służb są niejawne, ale nie mogą one bagatelizować takich sygnałów – przekazał dziennikarzowi „Rzeczpospolitej” informator ze środowiska służb specjalnych.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: