WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Platforma Gosiewskiej nie dała, PiS da?

Platforma Gosiewskiej nie dała, PiS da?

29.10.2016, godz. 05:00
Beata Gosiewska
Beata Gosiewska foto:

Beata Gosiewska (45 l.) chce dla siebie oraz dzieci prawie 5 mln zł zadośćuczynienia za śmierć Przemysława Gosiewskiego (+46 l.). O rekompensatę stara się nie po raz pierwszy. Próbowała trzy lata temu, ale ówczesne kierownictwo resortu obrony z PO nie chciało z nią o tym rozmawiać.

"Wdzięczność ważniejsza jest od pieniędzy" - ta sentencja autorstwa śp. Przemysława Gosiewskiego widnieje na jego nagrobku. Z kolei walka o grube miliony przyświeca jego żonie. I to od lat! Wdowa po Gosiewskiem wezwała MON do ugody po raz pierwszy w 2013 roku. Szefem MON w rządzie Donalda Tuska (59 l.) był wtedy Tomasz Siemoniak (49 l.). - Dostałam odpowiedź, że MON nie zamierza podpisywać żadnych ugód - mówi nam.

W ubiegłym roku zmienił się rząd i wraz ze wznowieniem przez Antoniego Macierewicza (68 l.) badania katastrofy, rodziny ponowne starają się o pieniądze. - Wystąpiłam o zadośćuczynienie, ponieważ przysługuje mi takie prawo. Traktuję te pieniądze w kategoriach moralnych, a także jako polisę ubezpieczeniową dla moich dzieci, które straciły ojca. Dziś jestem europosłanką, ale nie wiadomo, czy będę nią za 2,5 roku. Muszę zadbać o przyszłość dzieci. Czy to jest naganne? - pyta europosłanka.

Gosiewska żąda wypłaty po 1,25 mln zł dla niej i każdego z dwojga dzieci oraz po 400 tys. zł odszkodowania. Wnioskuje też o dodatkową rentę w wysokości 2 tys. zł miesięcznie dla każdego dziecka. Niestety, na razie sprawa nie toczy się po jej myśli. - We wrześniu odrzucono wniosek o ugodę, który dotyczył mojej córki, nie wiem, co z pozostałymi dwoma wnioskami - mówi Gosiewska. Nie wiedziała jeszcze, czy będzie walczyć o 5 mln zł na drodze sądowej. Dotychczas MON nie przyznawał więcej niż 250 tys. zł. - W innych krajach krewni ofiar katastrof otrzymują średnio ok. 2 mln euro. Kwota, o którą walczę, nie jest więc wygórowana. A zarzucanie mi chciwości czy innych złych intencji, jest barbarzyństwem - mówi Gosiewska.

Zobacz także: Abonament RTV. Będziemy go płacić z PIT?

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: