WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Platforma Obywatelska bez Niesiołowskiego!

Platforma Obywatelska bez Niesiołowskiego!

22.09.2016, godz. 05:00
Niesiołowski
foto: Archiwum

Słowo ciałem się stało! Napisaliśmy wczoraj o takiej możliwości, no i Platforma Obywatelska jest już bez Stefana Niesiołowskiego (72 l.)! Polityk przystąpił do koła poselskiego Europejskich Demokratów, który tworzą byli parlamentarzyści PO: Jacek Protasiewicz (49 l.), Michał Kamiński (44 l.) i Stanisław Huskowski (63 l.).

Był współzałożycielem ZChN, później krótko działał w Przymierzu Prawicy, następnie tworzył ugrupowanie Suwerenność-Praca-Sprawiedliwość. W latach 1993-1997 był posłem z ramienia AWS. Jego przygoda z kolejną formacją zaczęła się w 2005 roku, kiedy Stefan Niesiołowski został senatorem PO. Dwa lata później był już posłem tego ugrupowania. Aż do wczoraj, kiedy znów zmienił partyjny szyld i wstąpił do koła Europejscy Demokraci Jacka Protasiewicza. - PO przestaje być demokratyczna. Platforma, zwłaszcza Grzegorz Schetyna, zachowuje się od początku tak, jakby głównym problemem byli ludzie, którzy nie są wielbicielami pana Schetyny. Zamiast skutecznie walczyć z PiS, Platforma zajmuje się czystkami wewnętrznymi. Nasi koledzy zostali usunięci bez żadnych podstaw merytorycznych. W geście solidarności jestem teraz z kolegami - mówił na konferencji prasowej Stefan Niesiołowski. - Nie zakładamy partii politycznej, zakładamy stowarzyszenie. Będziemy chcieli być we wszystkich 16 województwach - dodał z kolei Michał Kamiński.

- Nowe koło i wyjście Niesiołowskiego z PO to jest próba osłabienia Schetyny i samej partii na rzecz Nowoczesnej. Marginalizowani przez niego inni politycy PO mogą więc mieć poważną alternatywę - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (69 l.), politolog z PAN.

Zobacz: Tak Misiewicz służył do mszy w kościele! [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: