WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Platforma Obywatelska oburzona cenzurą dla fotoreportera "Super Expressu" w Sejmie

Platforma Obywatelska oburzona cenzurą dla fotoreportera "Super Expressu" w Sejmie

08.10.2016, godz. 06:00
PRZEZ TĘ STOPĘ TOCZY SIĘ BÓJ O WOLNOŚĆ.
foto: Super Express

Po tym, jak fotoreporter "Super Expressu" Paweł Dąbrowski dostał roczny zakaz wstępu do Sejmu za zrobienie zdjęcia posłance PO Lidii Gądek (49 l.) wietrzącej sobie nogi na sali plenarnej, oburzona opozycja jak jeden mąż żąda cofnięcia dla niego kary. - Kierownictwo klubu Platformy wystosowało pismo w obronie fotoreportera "SE". Domagamy się anulowania nałożonej na niego kary - mówi nam wiceszef PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka (38 l.).

W połowie września pokazaliśmy w "SE" zdjęcie posłanki Gądek, która w sejmowych ławach zdjęła buty i wystawiła bose stopy. - Mam problemy z krążeniem. Dałam nogom odpocząć - mówiła nam wtedy. Opublikowanie zdjęcia pani poseł nie spodobało się pracownikom biura prasowego. Na ich wniosek komendant straży marszałkowskiej podjął decyzję o rocznym zakazie wstępu do parlamentu dla naszego fotoreportera. "Pana zdjęcia nie są zdjęciami opisującymi pracę Sejmu, lecz wręcz przeciwnie, naruszają powagę Sejmu i dobre obyczaje" - czytamy w piśmie.

Oburzona taką postawą Kancelarii Sejmu jest cała opozycja: PO, Nowoczesna, ruch Kukiz'15 i PSL. - To decyzja wyjątkowo absurdalna i wprowadzająca cenzurę w Sejmie - mówi nam Borys Budka z PO. Wtóruje mu Katarzyna Lubnauer (47 l.) z Nowoczesnej. - Uważam, że karanie reporterów, którzy fotografują tam, gdzie im wolno - czyli nie w hotelu sejmowym albo kuluarach, lecz w sali plenarnej - jest oburzające - mówi posłanka.

- Chciałbym zaapelować o uchylenie kary dla fotoreportera "SE". To skandaliczna kara - dodaje przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (35 l.). Zaskoczony decyzją jest też Piotr Apel (32 l.) z r uchu Kukiz'15. - PiS coraz bardziej odrywa się od obywateli. Marszałek chce ograniczyć możliwość pracy dziennikarzy w Sejmie, a ta karygodna decyzja ma ich dodatkowo zastraszyć. Może następnym krokiem będzie ustawowy zakaz fotografowania śpiących posłów? - pyta ironicznie Piotr Apel.

Wczoraj Stowarzyszenie Watchdog Polska złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez marszałka Sejmu przestępstwa w tej sprawie.

Zobacz: Petru ZNÓW TO ZROBIŁ! Internauci wyśmiewają jego słowa

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: