WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka PO chce odwołania Zalewskiej! Złożono już wniosek!

PO chce odwołania Zalewskiej! Złożono już wniosek!

14.10.2016, godz. 14:12
Minister Anna Zalewska
foto: Super Express

Planowana przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską reforma edukacji wzbudza duże kontrowersje. Platforma Obywatelska postanowiła złożyć w piątek w Sejmie wniosek o jej odwołanie. Partia Grzegorza Schetyny zarzuca jej, że wbrew nauczycielom i rodzicom pośpiesznie forsuje "fatalną" reformę edukacji, która "cofa szkolnictwo do czasów PRL".

 

O sprawie poinformował na konferencji Rafał Grupiński z PO. Mówił na niej, że szefowa MEN w pełni zasłużyła na odwołanie ze stanowiska "swoim postępowaniem, sposobem działania w ostatnich miesiącach i forsowaniem fatalnej reformy systemu szkolnictwa". Jak ironicznie stwierdził: - To swoistego rodzaju prezent (dla nauczycieli- red.) na Dzień Nauczyciela.

W jego opinii: - Reforma systemu oświaty wprowadzana jest pośpiesznie, na wariackich papierach. Szkoła polska cierpi na nieustające zmiany. Kiedy wreszcie wydawało się, że ten system się ustabilizował, także poprzez poszerzenie nauki o sześciolatków, wszystko to, co zostało wypracowane przez kilka poprzednich rządów, jest dzisiaj rujnowane i wracamy do systemu nauczania z czasów PRL.

Grupiński zaapelował do wszystkich partii opozycyjnych o poparcie tego wniosku. Argumentował: - Jest on konieczny ze względu na to, by wskazać jak wielkim zagrożeniem dla stabilizacji systemu polskiej oświaty, ale przede wszystkim dla jakości uczenia naszych dzieci jest w tej chwili pomysł reformy forsowany wbrew opinii wszystkich, zarówno nauczycieli, jak i korporacji samorządowych.

Przypomnijmy: wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

Zobacz także: Czabański zdradza nowe pomysły w sprawie abonamentu RTV!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: