WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PO chce odwołania Zalewskiej! Złożono już wniosek!

PO chce odwołania Zalewskiej! Złożono już wniosek!

14.10.2016, godz. 14:12
Minister Anna Zalewska
foto: Super Express

Planowana przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską reforma edukacji wzbudza duże kontrowersje. Platforma Obywatelska postanowiła złożyć w piątek w Sejmie wniosek o jej odwołanie. Partia Grzegorza Schetyny zarzuca jej, że wbrew nauczycielom i rodzicom pośpiesznie forsuje "fatalną" reformę edukacji, która "cofa szkolnictwo do czasów PRL".

 

O sprawie poinformował na konferencji Rafał Grupiński z PO. Mówił na niej, że szefowa MEN w pełni zasłużyła na odwołanie ze stanowiska "swoim postępowaniem, sposobem działania w ostatnich miesiącach i forsowaniem fatalnej reformy systemu szkolnictwa". Jak ironicznie stwierdził: - To swoistego rodzaju prezent (dla nauczycieli- red.) na Dzień Nauczyciela.

W jego opinii: - Reforma systemu oświaty wprowadzana jest pośpiesznie, na wariackich papierach. Szkoła polska cierpi na nieustające zmiany. Kiedy wreszcie wydawało się, że ten system się ustabilizował, także poprzez poszerzenie nauki o sześciolatków, wszystko to, co zostało wypracowane przez kilka poprzednich rządów, jest dzisiaj rujnowane i wracamy do systemu nauczania z czasów PRL.

Grupiński zaapelował do wszystkich partii opozycyjnych o poparcie tego wniosku. Argumentował: - Jest on konieczny ze względu na to, by wskazać jak wielkim zagrożeniem dla stabilizacji systemu polskiej oświaty, ale przede wszystkim dla jakości uczenia naszych dzieci jest w tej chwili pomysł reformy forsowany wbrew opinii wszystkich, zarówno nauczycieli, jak i korporacji samorządowych.

Przypomnijmy: wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

Zobacz także: Czabański zdradza nowe pomysły w sprawie abonamentu RTV!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: