WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PO chce ZDELEGALIZOWAĆ ONR. Jest odpowiedź narodowców

PO chce ZDELEGALIZOWAĆ ONR. Jest odpowiedź narodowców

06.09.2016, godz. 12:38
Obóz narodowo-radykalny
foto: EAST NEWS

Platforma Obywatelska przygotowała wniosek do prokuratora generalnego, Zbigniewa Ziobry, o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego. Taki sam wniosek trafił do prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, gdzie organizacja ma zarejestrowaną siedzibę. Sytuację skomentował rzecznik ONR, Tomasz Kalinowski, który wniosek określił mianem "prawniczego partactwa", które ma odwrócić uwagę od ustawy reprywatyzacyjnej.

 

 

Pod wnioskiem podpisało się czterech posłów PO: Agnieszka Pomaska, Sławomir Nitras, Paweł Olszewski i Cezary Tomczyk. Wymieniono w nim incydenty z udziałem ONR, które w ich opinii noszą znamiona naruszeń przepisów kodeksu karnego. W piśmie podkreślono, że tego rodzaju zdarzenia "miały miejsce praktycznie na terenie całego kraju". Jak mówił Nitras: - Wnioskujemy, bo jesteśmy zdziwieni bezczynnością obu panów, a w szczególności prokuratora generalnego. Wydaje nam się, że wydarzenia ostatnich dni nie pozwalają stać obojętnie i patrzeć na to, co się dzieje.

Dla portalu Wirtualna Polska sytuację skomentował rzecznik ONR. Jak ocenił: - Ten wniosek jest prawniczym partactwem, a argumenty w nim zawarte są zupełnie niezgodne z prawdą. Przywoływane w nim wydarzenia miały miejsc przed założeniem ONR, bądź były podejmowane przez inne stowarzyszenie, którym było ONR Brzeg. W tym świetle myślę, że prokurator generalny nie podejmie tego wniosku. W jego opinii wniosek ma wymiar czysto propagandowy i służy odwróceniu uwagi opinii publicznej od afery reprywatyzacyjnej.

Krzysztof Bosak również nie wróży wnioskowi sukcesu. Jak powiedział: - Przejrzałem wniosek, który do prokuratora generalnego wysłała PO i jest on tak słabo napisany oraz uzasadniony, że nie widzę szans na jego powodzenie w obecnym stanie prawnym. Pomiędzy wzmiankowanymi w uzasadnieniu działaniami a ONR-em nie wykazano właściwych związków. Jest to działanie czysto wizerunkowe ze strony PO. Przekornie można nawet powiedzieć, że tym wnioskiem wyświadczono przysługę ONR, któremu przysporzono potrzebnego rozgłosu.

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki dodał, że to nie pierwsza taka próba: - Działo się tak, gdyż nie ma do tego żadnych podstaw prawnych. Obecna próba delegalizacji ONR również zakończy się spektakularną porażką. Dodał również, że PO nie powinna próbować takich ruchów, ponieważ: - Jest to  bowiem organizacja, której członkowie w ostatnich latach byli zamieszani w wiele bardzo dużych afer. Wystarczy tu wymienić trzy pierwsze z brzegu - hazardową, cmentarną czy Amber Gold. W związku z tym również można by zadać głośno pytanie: czy organizacja, w ramach której załatwiano różne ciemne interesy, sama nie powinna zostać zdelegalizowana? Być może nosi ona znamiona organizacji przestępczej, która skupia szwindlarzy oraz mafiosów? Dlatego na miejscu PO bardziej bym uważał z takimi wnioskami.

Zobacz także: Kukiz nie wróży sukcesu finansowego filmowi "Smoleńsk"! Zaskakujący powód

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: