WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jarosław Kaczyński popełnił PRZESTĘPSTWO?! Tak twierdzi PO

Jarosław Kaczyński popełnił PRZESTĘPSTWO?! Tak twierdzi PO

19.08.2016, godz. 19:55
Jarosław Kaczyński
foto: EAST NEWS

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa dotyczy Jacka Kurskiego, a dokładnie odwołania go z funkcji prezesa TVP i ponownego osadzenia na tym stanowisku.

Wszystko zaczęło się od .Nowoczesnej. To oni jako pierwsi (12 sierpnia) donieśli do prokuratury na prezesa PiS. – Szokujące jest skrajne ignorowanie prawa przez jedną osobę w państwie. Tą osobą jest poseł Jarosław Kaczyński – mówiła podczas konferencji prasowej w Sejmie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Zdaniem partii Ryszarda Petru, Kaczyński kazał cofnąć decyzję o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej.

Prezes PiS miał naciskać na Krzysztofa Czabańskiego - szefa Rady Mediów Narodowych. Czabański i jego koleżanka z RMN - Joanna Lichocka - zostali podobno wezwani "na dywanik" do siedziby PiS. – Prezes nakazał zostawić Kurskiego jako p.o. prezesa do 15 października, czyli do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu – pisała "Rzeczpospolita". Ów domniemania mają być podstawą doniesienia do prokuratury na Kaczyńskiego.

PO apeluje o zabezpieczenie dowodów, tj. bilingów czy też nagrań z monitoringu z siedziby PiS. Jednak czy w tej sprawie uda się coś udowodnić?

- To absurd! - wyśmiewa pomysł Platformy Łukasz Schreiber z PiS. Polityk twierdzi, że PO kopiuje .Nowoczesną, ponieważ to jej największa konkurencja w opozycji. – - Skoro więc .Nowoczesna złożyła wniosek na prezesa Kaczyńskiego, no to PO nie może być dłużna. To śmiechu warte - kwituje Schreiber.

Zobacz: Stryj Kijowskiego MOCNO UDERZA w Polaków nie uczestniczących w KOD

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: