WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Jarosław Kaczyński popełnił PRZESTĘPSTWO?! Tak twierdzi PO

Jarosław Kaczyński popełnił PRZESTĘPSTWO?! Tak twierdzi PO

19.08.2016, godz. 19:55
Jarosław Kaczyński
foto: EAST NEWS

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa dotyczy Jacka Kurskiego, a dokładnie odwołania go z funkcji prezesa TVP i ponownego osadzenia na tym stanowisku.

Wszystko zaczęło się od .Nowoczesnej. To oni jako pierwsi (12 sierpnia) donieśli do prokuratury na prezesa PiS. – Szokujące jest skrajne ignorowanie prawa przez jedną osobę w państwie. Tą osobą jest poseł Jarosław Kaczyński – mówiła podczas konferencji prasowej w Sejmie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Zdaniem partii Ryszarda Petru, Kaczyński kazał cofnąć decyzję o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej.

Prezes PiS miał naciskać na Krzysztofa Czabańskiego - szefa Rady Mediów Narodowych. Czabański i jego koleżanka z RMN - Joanna Lichocka - zostali podobno wezwani "na dywanik" do siedziby PiS. – Prezes nakazał zostawić Kurskiego jako p.o. prezesa do 15 października, czyli do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu – pisała "Rzeczpospolita". Ów domniemania mają być podstawą doniesienia do prokuratury na Kaczyńskiego.

PO apeluje o zabezpieczenie dowodów, tj. bilingów czy też nagrań z monitoringu z siedziby PiS. Jednak czy w tej sprawie uda się coś udowodnić?

- To absurd! - wyśmiewa pomysł Platformy Łukasz Schreiber z PiS. Polityk twierdzi, że PO kopiuje .Nowoczesną, ponieważ to jej największa konkurencja w opozycji. – - Skoro więc .Nowoczesna złożyła wniosek na prezesa Kaczyńskiego, no to PO nie może być dłużna. To śmiechu warte - kwituje Schreiber.

Zobacz: Stryj Kijowskiego MOCNO UDERZA w Polaków nie uczestniczących w KOD

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: