WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Po publikacji "Super Expressu" Petru poszedł po rozum do głowy!

Po publikacji "Super Expressu" Petru poszedł po rozum do głowy!

08.10.2016, godz. 02:00
Ryszard Petru
foto: www.flickr.com

Po tym, jak ujawniliśmy, że partia Ryszarda Petru (44 l.) zbiera pieniądze na swoją działalność, łamiąc prawo, politycy tej partii postanowili naprawić swój błąd. Dzięki temu Nowoczesna może uniknąć odpowiedzialności.

Przypomnijmy, wczoraj ujawniliśmy, że na jednej z rozsyłanych ulotek Nowoczesna prosi osoby fizyczne o wsparcie kwotą 10 zł. I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie podpis na dole ulotki: "Wysłano na zlecenie Klubu Poselskiego Nowoczesna. ul. Wiejska 4/6/8. Warszawa".

- To złamanie przepisów o finansowaniu partii politycznych. Klub poselski dostaje pieniądze z budżetu Kancelarii Sejmu na swoją działalność w Sejmie. Nie może zbierać pieniędzy na działalność partii - mówił nam wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (48 l.).

Co na to Nowoczesna? W piśmie do redakcji tłumaczy się, że to nie wina partii, a. firmy, która wykonywała ulotkę. - Ulotka została wykonana przez firmę na własną rękę, nie była zaakceptowana przez przedstawicieli Nowoczesnej. Klub Poselski nie był zaangażowany w rozmowy, zlecanie oraz weryfikacje treści ulotki. Jej ostateczna wersja będzie zweryfikowana i poprawiona - deklaruje Marcin Kowalski z biura prasowego Nowoczesnej. Lepiej późno niż wcale. Nieprawdaż?

Czytaj: Ks. Międlar mówi o HOMOSEKSUALISTACH w Kościele

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: