WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PO rozpoczyna BOJKOT TVP!

PO rozpoczyna BOJKOT TVP!

13.06.2017, godz. 09:57
Telewizja Polska
wpadka w telewizji, Jacek Kurski, Sławomir Cenckiewicz foto: EAST NEWS

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl politycy Platformy Obywatelskiej postanowili mocno sprzeciwić się temu, jak wyglądają obecnie programy publicystyczne w Telewizji Polskiej. Posłowie partii Grzegorza Schetyny zapowiedzieli więc totalny bojkot TVP i ignorowanie zaproszeń stamtąd. Jak stwierdził rzecznik prasowy tego ugrupowania, Jan Grabiec: - Nie mamy ochoty występować w charakterze mięsa armatniego, telewizja publiczna nie gra z nami fair.

W ostatnich dniach w TVP przestali pojawiać się posłowie PO. Jak zdradzał jeden z prowadzących, Krzysztof Ziemiec, aż 11 posłów Schetyny odmówiło udziału w jego programie. W rozmowie z portalem o sytuacji tej mówił Grabiec, który powiedział: - Puste miejsca, na których mają pojawiać się posłowie Platformy Obywatelskiej, mogą pojawiać się w TVP coraz częściej. W jego opinii nie jest to jednak bojkot, a wyłącznie wypadkowa dwóch czynników. Jak tłumaczył rzecznik PO: - Po pierwsze tego, że jesteśmy zapraszani do programów na ostatnią minutę. W dodatku na warunkach, jakie dyktują posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Gdy zgłaszamy swoich przedstawicieli, słyszymy, że posłowie strony rządowej nie chcą z nimi rozmawiać. Tak jest np. z posłem Michałem Szczerbą, który ma kłopoty z przebijaniem się w publicznych mediach.

Drugim czynnikiem, wpływającym na absencję parlamentarzystów opozycji w TVP, mają być reguły dyktowane przez telewizję. Jak mówił Grabiec: - Telewizja nie gra z nami fair. W zaproszeniach są podawane tematy, które zmieniają się jakimś cudem tuż przed wejściem na wizję. I gdy my wysyłamy eksperta od - powiedzmy - polityki zagranicznej, okazuje się w ostatniej chwili przed wejściem na wizję, że rozmowa dotyczyć będzie wewnętrznych spraw. Wydawcy programów wprowadzają naszych posłów w błąd. Nie mamy ochoty występować w charakterze mięsa armatniego, osób do grillowania na wizji. W związku z tym jeśli nic się nie zmieni, a raczej nie zmieni się, będziemy rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP.

Zobacz także: Ambasador Ryszard Schnepf wyciągał kasę na żonę

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: