WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Podano wstępne wyniki sekcji zwłok Lecha Kaczyńskiego

Podano wstępne wyniki sekcji zwłok Lecha Kaczyńskiego

16.11.2016, godz. 14:33
Trumna Lecha Kaczyńskiego
foto: EAST NEWS

Reporterzy śledczy RMF FM dotarli już do wstępnych wyników sekcji zwłok prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wykazać ona miała wielonarządowe obrażenia ciała typowe dla wypadków komunikacyjnych.

 Według uzyskanych przez RMF FM informacji do śmierci byłego prezydenta doprowadziły ciężkie obrażenia wielu narządów wewnętrznych, połamane kości i poważne uszkodzenia głowy.

 

 

W trakcie sekcji zbadano też fragment ciała, który trafił do sarkofagu kilka miesięcy po państwowym pogrzebie w 2010 roku. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że należy do Lecha Kaczyńskiego. Źródła radia w prokuraturze przekazały, że podczas badań pobrano do analiz prawie 40 różnych próbek. Wyniki ich analiz poznają najwcześniej za kilka tygodni.

Zobacz także: NOWY wizerunek Lecha Kaczyńskiego na słynnej tablicy przed warszawskim ratuszem

Wszystko wskazuje na to, że do śmierci Lecha Kaczyńskiego doprowadziły ciężkie obrażenia wielu narządów wewnętrznych, połamane kości i poważne uszkodzenia głowy. Zbadano też fragment ciała, który trafił do sarkofagu kilka miesięcy po państwowym pogrzebie w 2010 roku. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że należy do Lecha Kaczyńskiego.

Według informacji RMF FM ze źródeł w prokuraturze podczas badań pobrano do analiz prawie 40 różnych próbek. Wyniki ich analiz poznają najwcześniej za kilka tygodni. Pogrzeb pary prezydenckiej planowany jest na Wawelu pojutrze.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-znamy-wstepne-wyniki-sekcji-zwlok-lecha-kaczynskiego,nId,2306909#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Źródło: mra
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: