WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PODWYŻKI dla rządu. NOWY projekt został wycofany

PODWYŻKI dla rządu. NOWY projekt został wycofany

21.07.2016, godz. 11:15
Posiedzenie rządu
Posiedzenie rządu foto: SE/EAST NEWS

Najpierw wszystkich zelektryzowała wiadomość o planowanych podwyżkach dla rządu, a także posłów i senatorów. Później PiS projekt proponowanej przez siebie ustawy wycofał. Pojawił się kolejny projekt podwyżek dla rządu. Ale zanim sprawa nabrała rozpędu, ogłoszono, że projekt został również wycofany. Poinformował o tym Ryszard Terlecki.

Wielu sądziło, że podwyżki przejdą koło nosa rządzącym. Ale nie wszystko jeszcze stracone! Jest już nowy projekt ustawy dotyczącej podwyżek dla rządu autorstwa PiS. Został on złożony do Sejmu tu po tym jak, wycofano poprzedni projekt - także autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Oba projekty miały na celu ustalenie podwyżek dla najważniejszych osób w państwie: prezydenta, premiera, wicepremierów, ministrów. Z tą różnicą, że pierwszy z projektów miał też ustalać podwyżki dla parlamentarzystów.

Podwyżki dla rządu i kogo jeszcze?

Nie zmieniło się zaś to, że pensja ma przysługiwać pierwszej damie i byłym pierwszym damom. Wprowadzono jednak warunek, że byłe pierwsze damy dostaną pensję około 10 tys. zł miesięcznie, ale muszą złożyć oświadczenie majątkowe.

Nowością drugiego projektu jest też wprowadzenie dodatku wyrównawczego (w wysokości 50 proc. wynagrodzenia zasadniczego przysługującego podsekretarzowi stanu) dla prezydenta, premier, ministrów i wiceministrów.


Zobacz: Nowy SONDAŻ partyjny

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: