WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Podwyżki dla rządu. Petru: To BEZCZELNOŚĆ, Jakubiak: PiS rozdaje pieniądze na prawo i lewo [WIDEO]

Podwyżki dla rządu. Petru: To BEZCZELNOŚĆ, Jakubiak: PiS rozdaje pieniądze na prawo i lewo [WIDEO]

20.07.2016, godz. 13:14
Źródło: Super Express TV

Nie milkną echa po wiadomości, że PiS planuje dać podwyżki dla rządu. Ryszard Petru grzmi, że to bezczelność władzy. Marek Sawicki apeluje, by rząd pomyślał o emerytach, a Marek Jakubiak przekonuje, że na podwyżki jest jeszcze zbyt wcześnie. Sprawdź, co politycy opozycji myślą o podwyżkach dla rządu. Obejrzyjcie materiały SuperExpress.tv.

Podwyżki dla rządu - to najgorętsza wiadomość polityczna tego tygodnia. Projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości już ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Oburzenia na pomysł partii rządzącej nie kryją politycy opozycji. W rozmowie z SuperExpress.tv Ryszard Petru, lider Nowoczesnej nie kryje oburzenia: - Lepiej byłoby ograniczyć administrację, szczególnie liczbę wiceministrów. W ramach tego szukać oszczędności. (...) Te podwyżki wyglądają bezczelnie. Róbmy tak, by wszyscy mogli mieć podwyżki - mówi. Wtóruje mu posłanka Katarzyna Lubnauer, która zwraca uwagę; ministrów mamy rekordowo wielu: - Mamy największą radę ministrów jaka była. Aż 118 osób - zauważa. Podobnie sytuację ocenia były minister rolnictwa Marek Sawicki. Zdaniem polityka PSL: - Największy rząd po 89 roku i najwyższe podwyżki. (...) Może PiS zastanowiłby się nad tym, co zrobić z emeryturą minimalną, czy nie podnieść jej do 2 tys. zł - podpowiada. A Marek Jakubiak zaznacza: - Gdyby po roku, czy dwóch latach gdyby pani premier taki temat podjęła to nie byłoby tylu negatywnych emocji co teraz. Rząd dopiero zaczął pracę, a zaczął od podwyżek. Te sześć to nie uprawnia do twierdzenia, że: już czas, już żeśmy zarobili. PiS zajmuje się rozdawaniem pieniędzy na lewo i prawo - ocenił poseł Kukiz'15.

Sam Paweł Kukiz bez owijania w bawełnę i prosto z mostu powiedział, że to, co planuje PiS - czyli podwyżki dla rządu to "Koryto +". Zapowiedział też, że jego klub będzie głosował przeciwko przyjęciu ustawy, ale jeśli zostanie ona przyjęta, to oczywiście posłowie Kukiz'15 pieniądze wezmą i przekażą je na cele charytatywne. Jak dodał władza podwyższyła pensję minimalną brutto do 12 zł, czyli dała "psie pieniędzy" zwykłym ludziom, a sobie po "trzy koła". Jego zdaniem to skandal!

Sprawdź: WOJNA Pawłowicz i Piaseckiego! To może skończyć się w SĄDZIE

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: