WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka POGRZEB Anny Kurskiej. Bracia Kurscy pożegnali mamę. ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI [ZDJĘCIA]

POGRZEB Anny Kurskiej. Bracia Kurscy pożegnali mamę. ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI [ZDJĘCIA]

30.08.2016, godz. 19:09
Pogrzeb Anny Kurskiej
Pogrzeb Anny Kurskiej foto:

Pogrzeb Anny Kurskiej odbędzie się dziś 30 sierpnia. Anna Kurska zostanie pochowana w Gdańsku. Była senator z ramienia PiS zmarła w zeszły czwartek w wieku 87 lat. Za duszę zmarłej Anny Kurskiej będzie też można pomodlić się w Warszawie, gdzie zostanie odprawiona msza w intencji zmarłej.

Pogrzeb Anny Kurskiej odbędzie się we wtorek, 30 sierpnia w Gdańsku. Najpierw w kaplicy nowej cmentarza Srebrzysko o godzinie 16.00 rozpocznie się msza żałobna. Po niej na godzinę 17.00 zaplanowano wymarsz konduktu. Te informacje na Twitterze podał Jacek Kurski, syn zmarłej. Anna Maria Kurska zmarła w czwartek, 25 sierpnia. Miała 87 lat. Polska prawniczka, adwokat, sędzia, polityk, senator V i VI kadencji, człowiek "Solidarności". W 2009, za "wybitne zasługi w kształtowaniu państwa prawa, a w szczególności za działalność na rzecz zachowania praworządności w czasach PRL", została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jako pierwszy o śmierci Anny Kurskiej poinformował Dariusz Lasocki, przewodniczący Rady Nadzorczej TVP.

18:40 Urna Anny Kurskiej została już złożona w grobie. Uroczystości pogrzebowe dobiegają końca.

18:20 Jacek Kurski w swoim przemówieniu dziękował Bogu za to, że "wypadł z polityki na dwa lata". Dzięki temu mógł spędzić ten czas z mamą.

18:00 Dzisiaj żegnają ją pogrążeni w rozpaczy synowie: Jacek Kurski, obecnie pełniący funkcję prezesa zarządu Telewizji Polskiej oraz Jarosław Kurski - dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

17:45 Anna Kurska urodziła się 24 sierpnia 1929 roku we Lwowie. W 2001 została wybrana na senatora V kadencji w okręgu gdańskim z ramienia lokalnego „Komitetu Wyborczego Wyborców i Sympatyków Lecha Kaczyńskiego Prawo i Samorządność”. W 2005 z ramienia PiS po raz drugi uzyskała mandat senatorski. Zmarła w czwartek, 25 sierpnia w wieku 87 lat.

17:30 Pogrzeb Anny Kurskiej rozpoczął się odczytaniem listu od prezydenta Andrzeja Dudy. W trakcie ceremonii przemawiał także Jarosław Kurski - syn zmarłej oraz brat Jacka Kurskiego.

17:00 Zmarłą na swoim Twitterze wspomina także publicysta Krzysztof Wyszkowski.

16:45 Dziennikarze żegnają zmarłą Annę Kurską.

16:35 Ołtarz pogrzebowy zmarłej został pięknie ozdobiony kwiatami. Widnieje tam także jej duży czarno-biały portret. Anna Kurska pochowana zostanie w białej urnie.

16:05 Annę Kurską pożegnają także obecni już na miejscu Lech Wałęsa oraz Jarosław Kaczyński.

15:45 Na miejscu pojawiają się już pierwsi uczestnicy pogrzebu.

15:30 Ceremonia pogrzebowa zmarłej Anny Kurskiej rozpocznie się o godzinie 16:00 w Gdańsku. Senator pożegnają rodzina, przyjaciele oraz mieszkańcy Gdańska.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: