WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego. Prezydent Duda będzie na pogrzebie

Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego. Prezydent Duda będzie na pogrzebie

04.08.2016, godz. 11:15
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

Prezydent Andrzej Duda weźmie w piątek udział w uroczystym pogrzebie zmarłego kilka dni temu kard. Franciszka Macharskiego. Duchowny zostanie pochowany w Krakowie. Jest już znane miejsce pochówku kardynała, to Krypta Biskupów Krakowskich w katedrze na Wawelu.

Prezydent Andrzej Duda weźmie dział w ostatnim pożegnaniu kardynała Franciszka Macharskiego w piątek w Krakowie. Tuż po pojawieniu się informacji o śmierci krakowskiego metropolity Duda napisał na Twitterze: - Ogromna strata. Zmarł ks. kard. Franciszek Macharski, wielki Polak, wybitny człowiek Kościoła. RIP. Kardynał Macharski zmarł we wtorek w szpitalu, gdzie trafił po wypadku, do którego doszło kilka tygodni temu. Kardynał chciał wyjść na spacer i przewrócił się na schodach. Upadek był bardzo poważny, kardynał Macharski złamał kości udową i został zabrany do szpitala. Tam musiała zostać przeprowadzona operacja i chociaż jego stan określano jako stabilny, to nie wracał do zdrowia. Jeszcze w zeszłym tygodniu kardynała odwiedził papież Franciszek, który był w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Pomodlił się za chorego i udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych. Niestety, kilka dni później przyszła smutna wiadomość - kardynał Franciszek Macharski nie żyje.

Zobacz: Tu spocznie kardynał Macharski [ZDJĘCIA]

Pogrzeb byłego metropolity krakowskiego odbędzie się 5 sierpnia w Krakowie. Msza w jego intencji zostanie odprawiona w czwartek o 17.00 w bazylice Franciszkanów, po niej kondukt pogrzebowy z trumną ruszy w kierunku Wawelu. W piątek o 11.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe. Ciało kardynała zostanie złożone w grobie, który znajduje się w Krypcie Biskupów Krakowskich.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: