WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Pogrzeb Wajdy. Prezydent Andrzej Duda POŻEGNA wielkiego reżysera

Pogrzeb Wajdy. Prezydent Andrzej Duda POŻEGNA wielkiego reżysera

19.10.2016, godz. 14:27
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie wielkiego reżysera, laureata Oscara - Andrzeja Wajdy. O uczestnictwie prezydenta Polski w uroczystościach ostatniego pożegnania reżysera powiadomiła na Twitterze Kancelaria Prezydenta. - Prezydent Andrzej Duda będzie dziś uczestniczył w pogrzebie Andrzeja Wajdy - napisano.

Andrzej Wajda zmarł 9 października w wieku 90 lat, a dziś zostanie pochowany w ukochanym Krakowie. Reżyser już dawniej wybrał jeden z krakowskich cmentarzy jako miejsce swojego pochówku, gdzie znajduje się grób jego rodziny. To na cmentarzu na Salwatorze chciał zostać pochowany. Jednak zanim urna z prochami wielkiego artysty zostanie złożona w grobie, w kościele Dominikanów przy ul. Stolarskiej, zostanie odprawiona msza święta w intencji reżysera. W ostatniej drodze Andrzeja Wajdy udział weźmie prezydent Andrzej Duda, o czym zawiadomiła Kancelaria Prezydenta.

 

Już we wtorek mieszkańcy Warszawy mogli pożegnać reżysera. Urna z prochami Andrzeja Wajdy została wystawiona w kościele ojców dominikanów na Nowym Mieście. Oprócz opłakujących reżysera warszawiaków, pojawili się także ludzie kultury i polityki. Wśród nich pojawił się były prezydent Aleksander Kwaśniewski, obecny minister kultury Piotr Gliński, były minister kultury Waldemar Dąbrowski, lider KOD Mateusz Kijowski, a z kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski.

Czytaj: Pogrzeb Wajdy w Krakowie. Relacja z uroczystości [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: