WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pogrzeb Wajdy. Prezydent Andrzej Duda POŻEGNA wielkiego reżysera

Pogrzeb Wajdy. Prezydent Andrzej Duda POŻEGNA wielkiego reżysera

19.10.2016, godz. 14:27
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie wielkiego reżysera, laureata Oscara - Andrzeja Wajdy. O uczestnictwie prezydenta Polski w uroczystościach ostatniego pożegnania reżysera powiadomiła na Twitterze Kancelaria Prezydenta. - Prezydent Andrzej Duda będzie dziś uczestniczył w pogrzebie Andrzeja Wajdy - napisano.

Andrzej Wajda zmarł 9 października w wieku 90 lat, a dziś zostanie pochowany w ukochanym Krakowie. Reżyser już dawniej wybrał jeden z krakowskich cmentarzy jako miejsce swojego pochówku, gdzie znajduje się grób jego rodziny. To na cmentarzu na Salwatorze chciał zostać pochowany. Jednak zanim urna z prochami wielkiego artysty zostanie złożona w grobie, w kościele Dominikanów przy ul. Stolarskiej, zostanie odprawiona msza święta w intencji reżysera. W ostatniej drodze Andrzeja Wajdy udział weźmie prezydent Andrzej Duda, o czym zawiadomiła Kancelaria Prezydenta.

 

Już we wtorek mieszkańcy Warszawy mogli pożegnać reżysera. Urna z prochami Andrzeja Wajdy została wystawiona w kościele ojców dominikanów na Nowym Mieście. Oprócz opłakujących reżysera warszawiaków, pojawili się także ludzie kultury i polityki. Wśród nich pojawił się były prezydent Aleksander Kwaśniewski, obecny minister kultury Piotr Gliński, były minister kultury Waldemar Dąbrowski, lider KOD Mateusz Kijowski, a z kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski.

Czytaj: Pogrzeb Wajdy w Krakowie. Relacja z uroczystości [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: