WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Polacy chcą pić pod chmurką (sondaż SE.pl)

Polacy chcą pić pod chmurką (sondaż SE.pl)

02.08.2016, godz. 05:00
Czechy – imprezy dla piwoszy
foto: Materiały prasowe

Lato w pełni. Sezon urlopowy trwa w najlepsze. A jeśli wakacje, to relaks, odpoczynek i ładowanie akumulatorów na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny wraca pytanie o możliwość picia niskoprocentowych alkoholi pod chmurką. Okazuje się, że ponad połowa Polaków jest zdania, że powinno to być dozwolone.

Picie w miejscach publicznych jest wykroczeniem i grozi za to mandat w wysokości 100 zł. Policja karze spożywających alkohol w parkach, na plażach czy bulwarach. Tymczasem z sondażu wykonanego na zlecenie se.pl przez Instytut Badań Pollster wynika jasno: Polacy chcą pić pod chmurką. 53 proc. badanych stwierdziło, że picie alkoholi niskoprocentowych w miejscach publicznych powinno być dozwolone! Co na to policja? - Nasze stanowisko jest jasne, jeżeli ustawodawca zmieni prawo, my się natychmiast dostosujemy. Jeśli jednak coś dziś jest wykroczeniem, musimy reagować - mówi nam Mariusz Ciarka (37 l.), rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Badanie na zlecenie se.pl przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 lipca 2016 r. na próbie 1109 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Agata Duda, Kinga Duda i Beata Szydło - tak UBRAŁY się na wizytę papieża [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: