WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Polacy NIE CHCĄ ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej [SONDAŻ]

Polacy NIE CHCĄ ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej [SONDAŻ]

11.10.2016, godz. 18:25
Katastrofa smoleńska - samolot z ciałami
Kilka dni po tragedii, do Polski w trumnach zaczęły trafiać ciała ofiar katastrofy smoleńskiej. foto: EAST NEWS

Z sondażu przeprowadzonego dla TVN24 wynika, że 69% Polaków nie chce, aby były przeprowadzane kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Przeciwnego zdania jest 21% ankietowanych. Pytanie o to, czy powinny odbyć się kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, zostało zadane 5 października.

Przypomnijmy, że 13 września prokuratura zdecydowała, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej będą odbywać się po przebadaniu dokumentacji medycznej. Ekshumacje nie będą dotyczyć tych ofiar, których ciała zostały już przebadane bądź zwłoki zostały skremnowane. Przeciwko ekshumacji protestuje część rodzin ofiar i jak się okazuje - przeciwni decyzji prokuratury są też Polacy. Z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla TVN24 wynika, że 69% Polaków uważa, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej nie powinny się odbywać. Przeciwnego zdania jest 21% pytanych. Sondaż został przeprowadzony 5 października.

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński i jego żona Maria, najważniejsi dowódcy wojskowi, przedstawiciele duchowieństwa oraz Rodzin Katyńskich. 10 kwietnia 2016 roku minęła 6. rocznica tego tragicznego wydarzenia.

Zobacz: "Proszę natychmiast usunąć informację, że grałem w Smoleńsku"! Aktorzy wstydzą się udziału w filmie!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: