WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Polacy NIE CHCĄ pensji dla pierwszych dam [SONDAŻ]

Polacy NIE CHCĄ pensji dla pierwszych dam [SONDAŻ]

23.07.2016, godz. 05:00
Polacy przeciwko pensjom dla pierwszych dam
Agata Duda foto: Super Express

Ile Polacy byliby skłonni zapłacić pierwszej damie za jej pracę w Pałacu? Okazuje się, że nic - tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Super Expressu". Jeśli już, to na wynagrodzenie zasługuje tylko aktualna pierwsza dama. A co do poprzedniczek, Polacy zdecydowanie mówią "nie".

Temat pensji dla pań prezydentowych, wywołany przez posłów PiS, wzbudził duże poruszenie wśród polityków. Spytaliśmy więc za pośrednictwem Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, co sądzą o tym Polacy. Z badania wynika powszechny sprzeciw wobec pensji dla małżonki prezydenta. Czas, poświęcenie, pracę obecnej pierwszej damy chce wynagrodzić 43,9 proc. ankietowanych. Przeciwko jest jednak 52,4 proc. Z kolei na dożywotnią pensję dla małżonek b. prezydentów zgadza się tylko 25,7 proc. osób. Aż 70 proc. nie chce płacić im wynagrodzenia. Okazuje się też, że przeciwko płacy dla pierwszych dam częściej są... kobiety. Zapewne myślą jak posłanka Agnieszka Ścigaj (40 l.) z ruchu Kukiz'15. - Na początku trzeba pomyśleć o wynagrodzeniu dla kobiet, które codziennie pracują w domu - powiedziała nam.

Zobacz: PiS broni posła, który pokazał ŚRODKOWY PALEC w Sejmie: To CHAMSTWO PO go sprowokowało

Zdaniem prezesa IBRiS Marcina Dumy sondaż pokazał, że najbardziej chcielibyśmy, by osoby związane z polityką pracowały za darmo. - Polacy nie są chętni im płacić - tłumaczy nam. - Natomiast w miarę wysokie poparcie dla pomysłu przyznania państwowej pensji dla aktualnej pierwszej damy można interpretować jako fakt, że nie zgadzamy się na sytuację, która dyskryminuje małżonkę prezydenta Rzeczypospolitej - mówi prezes Duma.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: