WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Polacy nie chcą Wałęsy na kontrmanifestacji smoleńskiej [SONDAŻ DLA NOWA TV I SE.PL]

Polacy nie chcą Wałęsy na kontrmanifestacji smoleńskiej [SONDAŻ DLA NOWA TV I SE.PL]

10.07.2017, godz. 02:00
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa foto: EAST NEWS

Po tym, jak były prezydent Lech Wałęsa (74 l.) trafił do szpitala, jego udział w dzisiejszej kontrmanifestacji smoleńskiej jest wykluczony. Tymczasem jak wynika z sondażu dla NOWEJ TV i se.pl, zdecydowana większość Polaków nie chce, żeby polityk uczestniczył kiedykolwiek w kontrmanifestacji.

Na pytanie "Czy Lech Wałęsa powinien dołączyć do manifestujących w czasie miesięcznicy smoleńskiej?" twierdząco odpowiedziało tylko 30 proc. ankietowanych. Aż 70 proc. jest odmiennego zdania. Jeszcze przed tym, jak trafił do szpitala w Gdańsku, były prezydent w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" argumentował, że uczestnictwo w kontrmanifestacji jest jego obowiązkiem. - Nie chcę, tylko nie mam wyboru. To będzie sprawdzian, czy ja jestem w dobrej komitywie z siłą wyższą. I z wyższą racją, czyli narodem. Znowu "nie chcę, ale muszę" - powiedział Wałęsa. Polityk zapowiedział, że weźmie udział w kolejnej kontrmanifestacji 10 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Zobacz także: Działacz PSL ujęty przez CBA. Miał przyjąć 700 tys. zł łapówki!

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 30 czerwca - 4 lipca 2017 roku na próbie 1042 dorosłych Polaków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: