WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Polacy żądają dymisji Kuchcińskiego. SONDAŻ dla SE.pl i NOWA TV

Polacy żądają dymisji Kuchcińskiego. SONDAŻ dla SE.pl i NOWA TV

05.01.2017, godz. 05:00
POLACY RZĄDAJĄ DYMISJI KUCHCIŃSKIEGO.
foto: Super Express

Polacy mają już dość marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (62 l.)! Prawie połowa z nich (48 proc.) domaga się jego odejścia - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla se.pl i NOWEJ TV. - Marszałek Sejmu płaci cenę za swoją butę i arogancję - komentuje nam dr Wojciech Jabłoński, politolog z UW.

Wojna z dziennikarzami i opozycją, wyrzucenie fotoreportera "Super Expressu" z Sejmu, przyznanie gigantycznych nagród wicemarszałkom, a przede wszystkim traktowanie Sejmu jak swojego folwarku - to wszystko musiało się źle skończyć dla marszałka Sejmu.

- Polacy widzą, że marszałek Sejmu nie radzi sobie. Łatwo ulega emocjom. Na pewno powinna go zastąpić osoba o większych pokładach empatii. Odejście Kuchcińskiego oczyściłoby sytuację i spowodowało reset na linii władza - opozycja - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (70 l.), politolog. Ankieterzy zapytali też 1047 dorosłych Polaków o to, czy mamy zagrożoną w Polsce demokrację. Aż 56 proc. respondentów odpowiedziało na to pytanie twierdząco. - W Polsce próbuje się wmówić, że mamy do czynienia z jakąś nienormalną sytuacją, jeśli chodzi o rządy PiS. I to do sporej części Polaków trafia. Jest też w społeczeństwie spore poczucie niestabilności, nieufności do klasy politycznej - ocenia prof. Rafał Chwedoruk (48 l.) z UW. Sondaż przeprowadzono 2-3 stycznia tego roku.

Zobacz: Bronisław Komorowski trafił do SZPITALA! Co się stało?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: