WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Polacy źle oceniają rząd Szydło

Polacy źle oceniają rząd Szydło

18.10.2016, godz. 02:00
SONDAŻ SZYDŁO_NEW
foto: Super Express

Polacy są niezadowoleni z rządu Beaty Szydło (53 l.)! Jak wynika z sondażu Instytutu Pollster dla se.pl, prawie połowa badanych (47 proc.) źle ocenia ekipę z PiS. Odmiennego zdania jest 25 proc. ankietowanych. - Rząd płaci cenę za temat wokół aborcji i protesty, które w tej sprawie przetoczyły się przez całą Polskę - komentuje nam prof. Kazimierz Kik (69 l.), politolog.

Co się takiego wydarzyło, że mimo programu 500 plus, forsowanej reformy obniżającej wiek emerytalny czy uruchamianego właśnie programu Mieszkanie plus Polacy źle oceniają rząd Beaty Szydło? - Powróciły stare demony, czyli Kaczyński i Macierewicz. Polacy zastanawiają się znów mocno, jaką twarz ma ten rząd: czy twarz Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, czy właśnie prezesa PiS i szefa MON - mówi nam politolog prof. Kazimierz Kik, politolog z PAN. A jak widać po badaniu, Polacy wystawili rządowi mierną laurkę. Aż 47 proc. respondentów źle ocenia obecną władzę (w tym bardzo źle - 23 proc.). 25 proc. ankietowanych z kolei dobrze mówi o rządzie (w tym bardzo dobrze - tylko 10 proc.). - PiS musi mieć się na baczności. Ten sondaż powinien dać politykom rządzącej partii wiele do myślenia. PiS nie powinien więc ruszać spraw kulturowych czy światopoglądowych. Ich sukces wyborczy opierał się na programie społecznym i ekonomicznym, a nie kulturowym. I tego, jeśli nie chcą tracić społecznego poparcia, muszą się trzymać - dodaje Kik.

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla se.pl został przeprowadzony w dniach 10-11 października na próbie 1083 dorosłych Polaków.

ZOBACZ: Sondaż dla Se.pl: Polacy ocenili rząd Beaty Szydło! "Powróciły stare demony"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: