WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka SONDAŻ dla Se.pl i NOWA TV. Polaków nie stać na wakacje!

SONDAŻ dla Se.pl i NOWA TV. Polaków nie stać na wakacje!

16.06.2017, godz. 14:44
Bałtyk
foto: EAST NEWS

Mimo rządowego programu 500 plus, wiele polskich rodzin nie pojedzie w tym roku na wakacje. Powodem jest oczywiście brak wystarczających środków, za które można byłoby odpocząć. Potwierdza to sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla se.pl i Nowej TV.

Amelka Pawlak (12l) z Huty Dąbrowa (lubelskie) nie pojedzie w tym roku na wakacje. Jej mamy nie stać, by wyprawić córeczkę na letni wypoczynek. – Serce mi się kraje, że nie mogę Amelce zafundować letniego wypoczynku. Nie stać mnie na to, bo ledwie wiążemy koniec z końcem. Pracuję na umowę na czas określony. Zarabiam 1560 zł i po zrobieniu wszystkich opłat niewiele pozostaje mi na życie. Wiem, że córeczka bardzo pragnie gdzieś wyjechać, lecz nie mam skąd zdobyć dla niej pieniędzy – mówi w emocjonalnej rozmowie z nami Beata Pawlak (4l) mama dziewczynki.

Niestety, w podobnej sytuacji jest wiele polskich rodzin. Jak wynika z sondażu dla se.pl i Nowej TV, aż 57 proc. Polaków nie będzie stać na wakacyjny wyjazd dla całej rodziny. Wypocząć uda się 38 proc. ankietowanych. A 5 proc. podejmie decyzję w ostatniej chwili, na razie nie ma na ten temat zdania.

Mimo negatywnych, przypomnijmy że w ubiegłym roku, według danych CBOS, w 56 proc. rodzin, w których są dzieci w wieku szkolnym, na co najmniej tygodniowy wypoczynek wyjechały wszystkie pociechy.Był to najwyższy odsetek gospodarstw od 1993 r. Z kolei w tym roku na wakacje zamierza wyjechać 6 mln Polaków. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek w Polsce.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: