WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Poleciały głowy w Warszawie! DYMISJE zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz

Poleciały głowy w Warszawie! DYMISJE zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz

08.09.2016, godz. 14:23
Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz
foto: Super Express

Burza w ratuszu u Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceprezydenci Warszawy stracili swoje stanowiska! Z warszawskim ratuszem pożegnali się Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz. Wydarzenia są pokłosiem afery reprywatyzacyjnej, która wybuchła niedawno w stolicy.

Wiadomość o tym, że zastępcy Hanny Gronkiewicz-Waltz stracili stanowiska pojawiła się po spotkaniu zarządu krajowego PO. Do dymisji podał się Jarosław Jóźwiak, który wiceprezydentem stolicy był od 2014 roku. To on od 2014 odpowiadał za Biuro Gospodarki Nieruchomościami. Jak powiedziała na konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz: - Jarosław Jóźwiak oddał się do mojej dyspozycji, moim nowym zastępca został Witold Pahl. Osoba wykwalifikowana na miejsce Jarosław Jóźwiaka, który był z mniejszym doświadczeniem. Drugi z wiceprezydentów Jacek Wojciechowicz pełnił tę funkcję od 2006 roku. Jego również nie oszczędziła prezydent Warszawy. O nim Gronkiewicz-Waltz powiedziała: - Odwołuje Jacka Wojciechowicza ze względu na słabe wyniki inwestycyjne. Przekazuje je do kompetencji Michała Olszewskiego, który zajmuj się funduszami unijnymi.

Na konferencji prezydent Warszawy mówiła, że aferę reprywatyzacyjną chce wyjaśnić: - Jestem zdeterminowana, by wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości ws. reprywatyzacji Ci, którzy chcą skrócić moją kadencję, nie chcą wyjaśnić sprawy reprywatyzacji. Taka zmiana wprowadziłaby zamęt - zaznaczyła. Obecny na konferencji Grzegorz Schetyna stwierdził, że cała drużyna PO będzie wspierała Hannę Gronkiewicz-Waltz, bo dobrze rządzi w mieście: - To najlepszy prezydent Warszawy od lat, wspieramy ją - także w walce z wszelkimi nieprawidłowościami.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: