WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Policja przesłucha Giertycha

Policja przesłucha Giertycha

15.07.2017, godz. 02:00
Roman Giertych - fotom
foto:

Była superimpreza, teraz czas na konsekwencje! Roman Giertych (46 l.), organizator hucznej balangi w ogrodzie swojej podwarszawskiej willi, zostanie przesłuchany przez policję. Funkcjonariusze badają bowiem skargę sąsiadów na zakłócanie ciszy nocnej przez mecenasa i jego licznych gości.

- Na tym etapie jest przyjęte zawiadomienie o wykroczeniu i są przesłuchiwani świadkowie, wśród nich także gospodarz - informuje nas asp. szt. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Giertych będzie się musiał słono tłumaczyć, tym bardziej że feralnego wieczoru pod koniec czerwca policja odwiedziła jego podwarszawską willę aż dwukrotnie! Sąsiedzi mecenasa nocą woleli bowiem spać, niż słuchać koncertu na saksofonie oraz muzyki puszczanej przez didżeja... Zebrani w namiocie w ogrodzie prawnika liczni goście być może też nie zachowywali się na tyle cicho, żeby można było spokojnie zasnąć. W końcu wszyscy świętowali urodziny żony Romana Giertycha - Barbary. Wśród imprezowiczów znalazło się wiele ważnych osobistości ze świata biznesu, polityki i palestry, a szampańską zabawę "popsuła" wezwana przez sąsiadów policja...

Choć sam zainteresowany zarzekał się, że o wizytach funkcjonariuszy nie miał pojęcia, to teraz będzie musiał im się tłumaczyć z balangi. Dwa dni po raucie sąsiedzi Giertycha złożyli oficjalną skargę na zakłócanie ciszy nocnej przez mecenasa. Efektem tego są właśnie wezwania na przesłuchania. Za wspomniane wykroczenie mecenasowi Giertychowi może grozić mandat do 500 zł.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: