WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Politycy odwiedzili groby bliskich [ZDJĘCIA]

Politycy odwiedzili groby bliskich [ZDJĘCIA]

01.11.2016, godz. 17:41
Jarosław Kaczyński na grobie matki
Jarosław Kaczyński odwiedził we Wszystkich Wszystkich grób matki na warszawskich Powązkach foto: Jan Biały/Super Express

1 listopada to dla Polaków data szczególna. To dzień refleksji i pamięci o bliskich, którzy odeszli. Wczoraj groby zmarłych, mimo niesprzyjającej pogody, odwiedzili również najważniejsi politycy.

Jak co roku na cmentarz na warszawskich Powązkach udał się Jarosław Kaczyński (67 l.). Prezes PiS wraz z bliskimi odwiedził groby ukochanej mamy Jadwigi (+87 l.) i ojca Rajmunda (+73 l.). Mimo padającego deszczu przez długie chwile oddał się głębokiej zadumie. Na tej stołecznej nekropolii znajduje się również symboliczna mogiła Marii (+68 l.) i Lecha (+61 l.) Kaczyńskich. Para prezydencka pochowana jest natomiast w katedrze na Wawelu i to właśnie tam przy ich grobie modlił się Andrzej Duda (44 l.). Jego wizyta miała charakter prywatny. W zadumie towarzyszyli mu córka zmarłej w 2010 roku pod Smoleńskiem pary prezydenckiej Marta Kaczyńska (36 l.) z córkami oraz wojewoda małopolski Józef Pilch (59 l.).

Zobacz: Marta Kaczyńska zabrała głos ws. EKSHUMACJI smoleńskich

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: