WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Polityk Nowoczesnej WYZNAJE: jestem gejem

Polityk Nowoczesnej WYZNAJE: jestem gejem

18.09.2016, godz. 18:13
Logo Nowoczesna
foto: EAST NEWS

Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej wyznał w wywiadzie dla Polsat News, że jest gejem. - Staram się tego nie eksponować, nie mówiłem o tym wcześniej - powiedział jeden z liderów opozycyjnego ugrupowania. Jak wyznał od wielu lat chodzi na parady równości, by wspierać mniejszości seksualne.

Paweł Rabiej to jeden z założycieli Nowoczesnej i członek zarządu opozycyjnej partii. Podczas wywiadu dla Polsat News polityk wyjawił, że jest gejem i że wspiera walkę mniejszości seksualnych o lepsze prawa. - Jestem gejem, to jest jakiś element mojej tożsamości, ale wspieram ruchy LGBT także dlatego, że one dzisiaj walczą o ważne rzeczy, o równość, o to, żeby były w Polsce związki partnerskie - powiedział polityk podczas rozmowy. Jak wyznał, bierze udział regularnie w corocznych Paradach Równości. - Byłem na Paradzie Równości dlatego, że byłem na niej przez wiele ostatnich lat. Dziwne byłoby, gdybym się na niej teraz nie pojawił - powiedział Paweł Rabiej.

Podczas jesiennych wyborów parlamentarnych w 2015 roku Nowoczesna wprowadziła do parlamentu 30 posłów, dzięki uzyskaniu 7,6% poparcia.

Czytaj: Biedroń ZŁOŚLIWIE kpi z nowego abonamentu!

Źródło: 20m2 Łukasza/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: