WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Polityka i biznes spotkały się w Krynicy

Polityka i biznes spotkały się w Krynicy

08.09.2016, godz. 02:00
Forum ekonomiczne Krynica Zdrój
Forum ekonomiczne Krynica Zdrój foto: Super Express

W dniach 6-8 września w Krynicy-Zdrój już po raz XXVI odbyło się Forum Ekonomiczne. Nie mogło na nim zabraknąć czołowych polityków z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na czele. Najważniejszym jednak gościem był premier Węgier Viktor Orban, który został Człowiekiem Roku.

Forum Ekonomiczne w Krynicy co roku ściąga w Beskidy najważniejszych polityków, ekonomistów i specjalistów w różnych dziedzinach, od medycyny po najnowsze technologie. Wydarzenie zapisało się jako obowiązkowe w europejskim kalendarzu polityczno-finansowym. W tym roku liczba uczestników wynosiła rekordowe 3,5 tys.

Wśród gości znaleźli się m.in. minister rozwoju Mateusz Morawiecki czy szef resortu Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz. Nie mogło zabraknąć polskiej premier, która spotkała się z premierami Czech, Słowacji i Ukrainy, a węgierskiemu szefowi rządu Viktorowi Orbanowi wręczyła prestiżową nagrodę Człowieka Roku.

Choć przyznanie nagrody to najważniejszy moment krynickiego spotkania, samo Forum jest przede wszystkim okazją do wymiany poglądów podczas licznych paneli dyskusyjnych, w których biorą udział biznesmeni, ekonomiści, szefowie spółek Skarbu Państwa i rządzący.

Na forum poruszono problemy: niestabilnej gospodarki, kryzysu imigracyjnego związanego z wojną w Syrii oraz Brexitu. Omówiono skutki warszawskiego szczytu NATO, stanu wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego, wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, współdziałania w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Przedmiotem komentarzy była także bieżąca sytuacja na Ukrainie, a także zmiany, jakie zachodzą w świecie biznesu za sprawą innowacji technologicznych.

autor: Piotr Oińki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: