WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Polscy ministrowie pojadą do Londynu. Będą rozmawiać o napadach na Polaków

Polscy ministrowie pojadą do Londynu. Będą rozmawiać o napadach na Polaków

05.09.2016, godz. 08:36
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski foto: AP

Trzech ministrów: Witold Waszczykowski i Zbigniew Ziobro udadzą się w poniedziałek do Londynu. Ministrowie będą rozmawiać z przedstawicielami brytyjskiego rządu o ostatnich atakach na Polaków mieszkających na Wyspach.

Niedawno dwóch Polaków zostało skatowanych przez grupę wyrostków w mieście Harlow, jeden z nich zmarł w wyniku pobicia. W minioną niedzielę doszło do kolejnej napaści na Polaków. I to zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak ulicami miasta przeszedł marsz milczenia poświęcony zmarłemu przed kilkoma daniami Polakowi. Dlatego też polskie władze postanowiły pojechać do Wielkiej Brytanii. Do Londynu udadzą się trzej ministrowie: szef MSZ i MSWiA - Wizyta polskiej delegacji w Londynie w związku z incydentami przeciwko Polakom ma przynieść deklarację strony brytyjskiej, że bezpieczeństwo Polaków będzie zapewnione - przyznał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Rafał Sobczak. Rzecznik zapowiedział też, że nie wykluczone, by także szefowa rządu spotkała się ze swoją brytyjską odpowiedniczką, bo wcześniej nie mogło dojść do rozmowy: - Ta rozmowa nie mogła dojść do skutku z uwagi na wizytę premier May w Chinach i szczyt G-20. Natomiast oczekujemy od strony brytyjskiej, że do takiej rozmowy również na szczeblu premierów dojdzie - czytamy na stronie ministerstwa spraw zagranicznych.

Goszczący w poniedziałek w radiu RMF FM minister Witold Waszczykowski zapowiedział, że wraz z ministrami chce sprawdzić, czy Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii czują się bezpiecznie.

Wiadomo, że pobici w niedzielę Polacy już wyszli ze szpitala, a ich obrażenia nie są poważne. Sprawcy napaści nie zostali jeszcze schwytani.

Sprawdź: Kolejny atak na Polaków w Harlow!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: