WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Polska STRACI 4 MILIARDY złotych z Unii Europejskiej?!

Polska STRACI 4 MILIARDY złotych z Unii Europejskiej?!

09.11.2016, godz. 13:25
Banknoty
Banknoty foto: SHUTTERSTOCK

Brukselska korespondentka RMF FM poinformowała, że Polsce grozi utrata 4 miliardów złotych z unijnej kasy, ponieważ Komisja Europejska przerwała wypłatę tych pieniędzy. W polskim rządzie paniki jednak nie odnotowano. Jak zapewnia wicepremier Mateusz Morawiecki: - Nie ma poważnego ryzyka, że pieniądze zostaną wstrzymane.Istnieją dwie wersje powodów, przez które wstrzymano dotacje. W pierwszej, oficjalnej, Bruksela ma zastrzeżenia co do zasad organizowania przetargów na unijne projekty infrastrukturalne. W drugiej, nieoficjalnej mówi się, że sprawa ma także związek z pogorszeniem się relacji między polskim rządem a Komisją Europejską, której nie podoba się m.in. połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

Według wicepremiera Morawieckiego w tej sprawie nie należy się jednak doszukiwać charakteru politycznego. Jak powiedział: - To są bardzo rutynowe, normalne działania audytorskie komisji.

Polska ma czas do grudnia na wyjaśnienie sprawy. Potem będzie trudniej wznowić wypłaty, gdyż decyzje o ich odwieszeniu będzie musiało podjąć całe kolegium komisarzy.

Zobacz także: Rzeczniczka PiS zrównała gejów z pedofilami? Poseł Nowoczesnej domaga się przeprosin!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: