WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Poseł do koleżanki z opozycji: "Niezła z ciebie dupeczka"

Poseł do koleżanki z opozycji: "Niezła z ciebie dupeczka"

25.07.2016, godz. 11:11
Joanna Scheuring-Wielgus
foto: EAST NEWS

Posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus była gościem programu "Sterniczki w Krytyce Politycznej". Opowiadała w nim m.in. o ciężkiej pracy w Sejmie, która ma być rzekomą próbą zmęczenie opozycji przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Najbardziej szokującym stwierdzeniem było jednak przywołanie pierwszych swoich dni w Sejmie, gdzie posłankę spotykały seksistowskie komentarze. Jak przyznała, jeden z posłów miał zwrócić się do niej chamskimi słowami: - Niezła z ciebie dupeczka.

Jak wspominała Scheuring-Wielgus: - Jedna z pierwszych rzeczy, jakie usłyszałam jak przyszłam do Sejmu, to, cytuję: „niezła z ciebie dupeczka. Byłam zszokowana że na sali sejmowej ktoś się do mnie w ten sposób odzywa. Taki komplement „mężczyzny” do „kobiety”. To był jeden z posłów. Odpowiedziałam mu równie soczyście i od tamtej pory już nie słyszę takich tekstów.

Jak przyznała posłanka Nowoczesnej, tego typu seksistowskie uwagi to w Sejmie nic niecodziennego. Stwierdziła jednoznacznie: - To zdarza się bardzo często. Trzeba od razu reagować, żeby nie pozwolić sobie na takie „lekkie” traktowanie. Dziewczyny z Nowoczesnej reagują podobnie jak ja. Nie pozwalamy sobie na tego typu uwagi i tego typu teksty.

Internet zareagował szybko:

 


Na koniec zapytana przez prowadzącego o najmilsze wspomnienie z Sejmu, Scheuring-Wielgus odpowiedziała bardzo pesymsistycznie: - Muszę się zastanowić, poproszę następne pytanie. Ale gdybym wiedziała, to bym powiedziała. Czyli nie ma takiej rzeczy.

Zobacz także: Poselska galeria chamstwa

Źródło: Aleksandra Jaros
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: