WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Poseł Nowoczesnej deklaruje otwarcie: Chcę być prezydentem Warszawy

Poseł Nowoczesnej deklaruje otwarcie: Chcę być prezydentem Warszawy

25.11.2016, godz. 11:44
Paweł Rabiej
foto: EAST NEWS

Rzecznik Nowoczesnej, Paweł Rabiej był gościem Roberta Mazurka w "Porannej rozmowie RMF FM". W trakcie rozmowy mówił o komisji do spraw warszawskich reprywatyzacji. Jak mówił, będą to, w jego opinii, "igrzyska, a nie przywrócenie sprawiedliwości". Przy tej okazji zadeklarował również otwarcie, że chciałby zostać prezydentem stolicy. Przyznał, że jeśli osiągnie ten cel, to w Warszawie powstanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Podpuszczony przez prowadzącego, zabawnie wyparł się przy okazji miłości do Jarosława Kaczyńskiego, którego zna od 25 lat.

Zapytany o to, czy komisja weryfikacyjna, jaką proponuje PiS przyniesie jakiekolwiek efekty, Rabiej odparł: - Nie liczę na to, dlatego że to raczej chodzi o igrzyska, a nie o przywrócenie sprawiedliwości. Dużo rzeczy budzi nasze uzasadnione wątpliwości - wchodzenie tej komisji w kompetencje sądów, kwestia tego, że ona będzie mogła robić wpisy do ksiąg wieczystych, a także (kwestia) kompetencji samych osób, które tam wchodzą - no w końcu to będą politycy, którzy mają rozstrzygać o ważnych sprawach własnościowych.

Według niego Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się podać do dymisji. Jest też zwolennikiem przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Następnie otwarcie zadeklarował: - Tak, chciałbym być prezydentem Warszawy. Interesuje mnie to. Natomiast Nowoczesna wystawi kandydata na prezydenta lub prezydentkę wtedy, kiedy przyjdzie czas wyborów. A wszystko wskazuje na to, że jednak - ponieważ nie będzie dymisji, nie będzie referendum - będzie to dopiero za dwa lata.

Zapytany, czy w jego Warszawie byłoby miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego odpowiedział zdecydowanie: - Byłoby miejsce. Warszawa jest dużym miastem, jest w niej miejsce na wiele pomników: pomnik smoleński, pomnik Lecha Kaczyńskiego, pomnik Tadeusza Mazowieckiego. Zresztą my też namawiamy do tego, żeby w 30-lecie 1989 roku uczcić i te przemiany, i ten przełom, i Tadeusza Mazowieckiego takim pomnikiem.

Zabawnie zrobiło się w momencie, w którym przypomniano, że Rabiej zna Jarosława Kaczyńskiego od 25 lat. Wyglądało to następująco:

 

 

Zobacz także: Wałęsa ODMÓWIŁ IPN próbek swojego pisma

Nie liczę na to, dlatego że to raczej chodzi o igrzyska, a nie o przywrócenie sprawiedliwości. Dużo rzeczy budzi nasze uzasadnione wątpliwości - wchodzenie tej komisji w kompetencje sądów, kwestia tego, że ona będzie mogła robić wpisy do ksiąg wieczystych, a także (kwestia) kompetencji samych osób, które tam wchodzą - no w końcu to będą politycy, którzy mają rozstrzygać o ważnych sprawach własnościowych.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-pawel-rabiej-chcialbym-byc-prezydentem-warszawy-byloby-w-nie,nId,2312236#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: