WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka 72. rocznica Powstania Warszawskiego. SKANDALICZNE porównanie posła Pięty

72. rocznica Powstania Warszawskiego. SKANDALICZNE porównanie posła Pięty

01.08.2016, godz. 18:52
STANISŁAW PIĘTA
foto: Super Express

Dziś obchodzimy 72. rocznicę Powstania Warszawskiego. Od kilku dni wokół rocznicy trwały gorące dyskusje. Najpierw rozpętała się afera o apel pamięci, a później o śledztwo lustracyjne wszczęte IPN przeciwko gen. Ścibora-Rylskiego. Teraz oliwy do ognia dolał poseł PiS Stanisław Pięta, który wykorzystując rocznicę dokonał skandalicznego porównania.

Poseł partii rządzącej umieścił w Internecie skandaliczny wpis - porównał w nim Komitet Obrony Demokracji do... Hitlera! Poseł Stanisław Pięta skomentował tekst opublikowany w "Gazecie Wyborczej, który został zatytułowany "Godzina W, godzina niezgody". W tekście poruszono wszystkie zawirowania wokół rocznicy Powstania Warszawskiego, jakich byliśmy świadkami w ciągu ostatnich dni. Pięta postanowił skomentować tekst i pod wpisem jaki pojawił się na koncie KOD na Twitterze napisał: - Godzina "W" nigdy nie była godziną "zgody".Najpierw była "niezgoda" z Hitlerem, potem z komunistami. Teraz jest z KOD i Gazetą Wyborczą - ostro ocenił poseł.

Internauci zareagowali natychmiast i zwrócili parlamentarzyście uwagę, że czasem warto się pohamować w porównaniach - Wyciera pan sobie gębę Powstaniem Warszawskim dla doraźnej wojenki. I zawłaszcza je. Myślę, że warszawiacy panem gardzą; Widzę, że nauki Papieża o szanowaniu bliźniego do pana nie trafiły. Obraz mizernego katolika; Czasami lepiej się zamknąć niż narobić sobie wstydu; Porównanie skandaliczne, ale ja od pana Pięty niczego nie chcę, czekam aż zniknie z polityki - komentowali.

Zobacz: TVP OCENZUROWAŁA Hannę Gronkiewicz-Waltz

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich dni pojawiły się głosy, że PiS chce zawłaszczyć Powstanie Warszawskie. A do tego powstał pomysł, by do apelu pamięci dołączyć nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej. Poruszający apel do władzy padł dziś z ust powstańca dr. Andrzeja Wiczyńskiego, który gościł rano w TBN24. Powstaniec ostro skomentował ostatnie wydarzenie i zaapelował do prezydenta Dudy, by ukrócił spory: - Niech pan podejmie decyzję niekonwencjonalną, już raz pan taką decyzję podjął i niech pan utnie tą chamską działalność IPN - mówił. Dodał też, że nie przyjdzie na uroczystości z prezydentem: - Na inne uroczystości, gdzie może być pan prezydent Duda ja przychodzić nie będę. Trzeba być konsekwentnym w swoim działaniu. Nie chcę się spotkać z tym człowiekiem - uciął.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: