WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Poseł PiS chce lustrować sprzątaczki

Poseł PiS chce lustrować sprzątaczki

25.08.2016, godz. 05:00
Poseł PiS chce lustrować sprzątaczki
foto:

Czy szkolna sprzątaczka mogła być tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki? Nie wyklucza tego poseł PiS Jerzy Gosiewski (64 l.) i chce, żeby jego rząd zlustrował pracowników oświaty i edukacji. Począwszy od nauczycieli, a skończywszy na woźnej czy kucharce. Polityk sprawę traktuje serio i wysłał już stosowne pismo do kilku ministerstw.

Sejmowa interpelacja Gosiewskiego trafiła do Ministerstwa Edukacji, MON, MSWiA oraz resortu nauki i szkolnictwa. Według posła akcji "oczyszczania" powinni zostać poddani wszyscy pracownicy oświaty, a więc także sekretarki, kucharki, sprzątaczki. - Zwraca się do mnie wielu ludzi wątpiących w to, czy oświata i edukacja w Polsce "oczyszczona" jest ze współpracowników i pracowników służb bezpieczeństwa, a także z członków byłych władz komunistycznych - argumentuje swój pomysł Gosiewski.

W rozmowie z nami przekonuje, że akcja oczyszczenia ma głębszy sens. - Już ćwierć wieku jesteśmy w wolnej Polsce, ale wciąż wiele osób związanych z byłymi służbami ma na nas wpływ. Są w szkołach, w wojsku, nawet kierują więzieniami. Dowiedziałem się, że kiedy pracowałem w Lasach Państwowych, to donosiło na mnie 29 osób. Ci ludzie dziś gdzieś pracują. Trzeba w końcu przeciąć ten wrzód i oczyścić ranę - mówi nam poseł. Sprzątaczki jednak mogą spać spokojnie. Przynajmniej na razie. Wedug urzędników, obowiązujące przepisy w tym zakresie wystarczą...

Zobacz także: Śmialiście się z medalu dla Misiewicza? Zobaczcie, kto jeszcze został wyróżniony [LISTA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: