WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Poseł PiS chce wysłać wojska obrony terytorialnej na Śląsk, żeby "umacniać polskość"

Poseł PiS chce wysłać wojska obrony terytorialnej na Śląsk, żeby "umacniać polskość"

19.09.2016, godz. 14:57
Obrona Terytorialna
foto: EAST NEWS

Wojska Obrony Terytorialnej to sztandardowy projekt Antoniego Macierewicza, który zwiększyć ma możliwości obronne Polski. Tymczasem poseł PiS, Waldemar Andzel znalazł dla nich zastosowanie, o którym dotychczas nie było mowy. Zażądał on, aby ochotnicy z tej formacji zostali wysłani na Śląsk, żeby "umacniać polskość". Jak stwiedził, miałyby być to przeciwwagą dla "opcji proniemieckiej", czyli Ruchu Autonomii Śląska.

 

Budowa obrony terytorialnej powinna jak najszybciej rozpocząć się na Śląsku, ponieważ (jak zaznaczył w rozmowie z "Superstacją" poseł PiS): - Trzeba umocnić polskość na tym terenie. Jak tłumaczył: - Obrona terytorialna poza charakterem obronnym, militarnym także ma cechy patriotyczne, wzmacnianie siły ducha państwa. W woj. śląskim działają zwolennicy opcji proniemieckiej, są tak szkodliwe organizacje jak Ruch Autonomii Śląska, który współrządzi z Platformą Obywatelską.

RAŚ są zwolennikami autonomii Śląska, lecz nie opowiadają się za jego pełnym odłączeniem od reszty kraju. Jak skomentował słowa Andzela w tej samej stacji Jerzy Gorzelik: - Wypada zaapelować do polityków PiS, by przypomnieli sobie z historii, do czego prowadzi taka agresja, która dzisiaj wyraża się tylko w słowach, ale jutro może przybrać zdecydowanie bardziej konkretną formę na ulicach górnośląskich miast.

Internauta skomentował ironicznie:

 

 

Zobacz także: Miał być teściem Kingi Dudy, decyzją prezydenta dostał EKSTRA FUCHĘ

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: