WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Poseł PiS deklaruje, że adoptuje dziecko z gwałtu

Poseł PiS deklaruje, że adoptuje dziecko z gwałtu

28.09.2016, godz. 09:48
Dominik Tarczyński
Dominik Tarczyński foto: EAST NEWS

Emocje związane z projektem ustawy antyaborcyjnej wciąż są bardzo żywe. Poseł PiS, Dominik Tarczyński (który do tej pory zasłynął głównie "wyzwaniem na solo" Lecha Wałęsy) przyznał w rozmowie z echodnia.eu, że jest za całkowitym zakazem aborcji, która jest dla niego "morderstwem". W rozmowie zapowiedział, że chętnie adoptuje... dziecko pochodzące z gwałtu. Wielu paniom nie spodobały się słowa posła.

 

Polityk w ubiegłym tygodniu głosował za przekazaniem do sejmowej komisji projektu komitetu "Stop Aborcji" zakazującego przerywania ciąży. Opowiedział się przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety", dopuszczającego aborcję do 12. tygodnia ciąży.

Jak uzasadniał swoje decyzje Tarczyński: - Prawo aborcyjne powinno zostać poprawione. Nie można używać słowa „kompromis” w stosunku do dzieci, które są mordowane. Przy każdej okazji powtarzam, że nie możemy mówić o kompromisie w kwestii mordowania dzieci. Dziecko albo jest mordowane, albo nie. Przepisy, które obowiązują, sprawiły, że w ubiegłym roku 996 dzieci zostało zamordowanych z pobudek eugenicznych, ponieważ wykryto u nich zespół Downa. Tę ustawę po prostu wykorzystywano do mordowania dzieci. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Następnie zadeklarował: - Jeśli kobieta zostanie zgwałcona i będzie chciała zabić swoje dziecko, niech zgłosi się do mnie, a ja je adoptuję.

Jego deklaracja w większości nie spotkała się jednak z pochwałami ani entuzjazmem. Internauta ironicznie skomentował:

 

 

Inna oceniła:

 

 

Zobacz także: Córka posła PiS została prokuratorem bez konkursu

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: