WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Poseł PO przechodzi do Nowoczesnej. Utracił wiarę w Schetynę

Poseł PO przechodzi do Nowoczesnej. Utracił wiarę w Schetynę

18.11.2016, godz. 10:44
Marek Sowa
foto: EAST NEWS

Choć Ryszard Petru wielokrotnie zapewniał, że nie chce w szeregach swojej partii posłów z Platformy Obywatelskiej, to względem Marka Sowy postanowił najwyraźniej zrobić wyjątek. Pytany o powody swojego odejścia z PO poseł powiedział krótko: - Platforma przechodzi kryzys. Marazm w partii trwa zbyt długo. Przestałem wierzyć w Platformę Schetyny.

Jak tłumaczył "Rzeczpospolitej" brat ks. Kazimierza Sowy dał sobie rok po wyborach na ocenę sytuacji w PO. Według niego zmiany we władzach PO spowodowały, że partia dryfuje i nie wykorzystuje swojego potencjału. W jego opinii: - Gdy wstępowałem do PO i pomagałem ją zakładać, to była formacja otwarta, pełna inicjatywy, energii i dobrego działania. (...) Dzisiaj energia jest w Nowoczesnej i to Ryszard Petru jest naturalnym liderem opozycji.

Porównując liderów obu partii dodał: - Petru jest politykiem nowego pokolenia. Jeśli wykorzysta szansę i będzie rozwijał się w tym tempie, to za trzy lata będzie premierem RP. Przyszłość należy właśnie do 30–40-latków. Grzegorz Schetyna jest dobrym organizatorem, ale nie liderem, który jednoczyłby wokół siebie ludzi.

Sowa nie wyklucza, że za jego przykładem pójdą kolejni posłowie z jego dawnej partii. Jego zdaniem w PO nie ma już dobrego klimatu, co sprawia, że: - Są osoby, które są marginalizowane, ich potencjał nie jest wykorzystywany. Czekają...

Publicysta Witold Gadowski ocenił ten transfer negatywnie:

 

 

Zobacz także: Duda ocenia rozmowę z Trumpem. Zdradza o czym mówili

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: