WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Poseł pokazał ŚRODKOWY PALEC. Kim jest Piotr Pyzik?

Poseł pokazał ŚRODKOWY PALEC. Kim jest Piotr Pyzik?

22.07.2016, godz. 10:16
Piotr Pyzik
foto: Facebook

Od czwartkowej, nocnej awantury w Sejmie, wszyscy zastanawiają się nad tym, kim jest poseł, który pokazał środkowy palec? Już wiemy, to Piotr Pyzik, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Co wiemy o pośle Pyziku?

Piotr Pyzik ma swoje pięć minut. Poseł zabłysną w Sejmie w czasie nocnej debaty nad ustawą o Trybunale Konstytucyjny. Zabłysnął tym, że zachował się bardzo niekulturalnie i pokazał innym parlamentarzystą środkowy palec. O sytuacji poinformował marszałka Sejmu wzburzony poseł Platformy Obywatelskiej, Tomasz Cimoszewicz WIĘCEJ TUTAJ. Znany na całym świecie gest, który nie wyraża pozytywnego nastawienia i jest obraźliwy. Co wiemy o pośle, który pokazał środkowy palec? Kim jest poseł Piotr Pyzik?

Kim jest poseł, który pokazał środkowy palec w Sejmie?

Poseł Piotr Pyzik urodził się w 1959 roku w Puławach. Już w 1980 roku wstąpił do NZS Politechniki Śląskiej, współpracował z Solidarnością, był internowany.  Kilka lat temu ukończył politologię w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. W 2010 roku został radnym sejmiku województwa śląskiego, a w 2011 wybrano go na posła po raz pierwszy. Jak sam o sobie napisał na stronie internetowej: - W Sejmie aktywnie pracuje w komisji Spraw Zagranicznych, zajmując się m.in. problemami rozwoju demokracji w państwach byłego bloku sowieckiego i obroną statusu Polaków poza granicami Ojczyzny. Od lat troszczy się o Rodaków mieszkających na Zaolziu, wspomagając ich wysiłki dla zachowania polskości. Przewodniczy parlamentarnej grupie polsko-kanadyjskiej. Ponadto stale upomina się o sprawy ważne dla Śląska, dotyczące zarówno przemysłu jak i życia codziennego jego mieszkańców.

Zobacz: Partyjny kolega Gosiewskiej Piotr Pyzik przyznaje: U biskupa było wino i takie rzeczy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: